Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dredatý pianista Harry Waters míří do Prahy. Tentokrát bez slavného otce

Redakce

Redakce

16. 7. 2013

Jazzový pianista Harry Waters vystoupí opět v Praze, tentokrát ovšem poprvé se svým původním londýnským kvartetem. Koncert se uskuteční 6. srpna v Malostranské besedě.

FOTO: Harry Waters

Harry Waters Foto: Patrick Marek Zdroj: Daniela Danyhella Slezáková

Harry Waters je britským hráčem na klávesové nástroje, zejména na piáno a Hammondovy varhany, který se věnuje především jazzu. Je synem Rogera Waterse, někdejšího člena kapely Pink Floyd, kterého rovněž od roku 2002 jako klávesista doprovází na jeho světových turné.

Českému publiku není Harry Waters zdaleka neznámý, neboť vystupoval nejen jako doprovodný klávesista svého otce v megashow Dark Side of the Moon či The Wall Live, ale především také se svou vlastní jazzovou tvorbou.

Samé jazzové špičky

V roce 2010 například vystoupilo celé Harry Waters Quartet na trutnovském jazzovém festivalu Jazzinec. V následujících dvou letech pak Harry u nás koncertoval za doprovodu předních českých jazzových hudebníků ještě několikrát.

Členy Harry Waters Quartet jsou vedle hlavní postavy další významní hudebníci. Jedná se o saxofonistu a multiinstrumentalistu Iana Ritchieho, který je rovněž dlouholetým spoluhráčem Rogera Waterse a produkoval také jeho průlomovou desku Radio K.A.O.S.. Na postu kontrabasisty vystoupí Oli Hayhurst, jež se objevuje po boku například známé houslistky Vanessy Mae. Bicí bude obsluhovat vítěz ceny Best British Jazz Act, respektovaný ostrovní bubeník Jon Scott.

V roce 2008 vydal Harry spolu s Harry Waters Quartet své první album Harry Waters Band.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dredatý pianista Harry Waters míří do Prahy. Tentokrát bez slavného otce