Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Harry Potter, Pán Prstenů, Stmívání i Alchymista v TOP 12 ankety Kniha mého srdce

Martin Peška

Martin Peška

3. 9. 2009

harry-potterO oblíbenosti fantastické literatury mezi českými čtenáři svědčí ohlášení nejoblíbenější dvanáctky knih, mezi nimiž se objevily i celosvětově známé fantastické romány jako je například série příběhů o malém čarodějovi Harry Potterovi od spisovatelky Joan K. Rowlingové.

Zdroj: Česká televize

„Od 6. září po šest týdnů vždy v neděli na ČT1 po 21.00 hod. připomene Česká televize premiérovými krátkými dokumenty dva tituly finálové TOP 12! V sobotu 17. října pak proběhne na ČT1 v zábavném pořadu finálový večer Knihy mého srdce,“ řekl pro Topzine.cz tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Dokument o příbězích Harryho Pottera budou moci diváci zhlédnout 13. září. Dokument o Alchymistovi, vyprávění Paula Coelha o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, se bude vysílat 20. září. Na upíří příběh Stmívání dojde 27. září, Pán prstenů bude představen 11. října.

Mezi finálovou TOP 12 se probojovaly také tituly Malý princ, Osudy dobrého vojáka Švejka, Děti z Bullerbynu, Saturnin, Rychlé šípy, Egypťan Sinuhet, Babička, Co život dal i vzal.

„Diváci se mohou těšit na zábavné a zajímavé hosty, budou svědky veselého i dramatického dialogu zastánců jednotlivých titulů,“ prozradil k finálovému večeru Šticha.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter, Pán Prstenů, Stmívání i Alchymista v TOP 12 ankety Kniha mého srdce