Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Harry Potter a Relikvie smrti: Strhující trailer!

Veronika Jílková

Veronika Jílková

11. 7. 2010

FOTO: distributor filmuFilmová mánie v magickém prostředí pokračuje. Kouzelnický učeň a nesmrtelný hrdina v mnoha srdcích po celém světě se opět brzy ukáže na českých plátnech. Chvilku si na premiéru celého rozuzlení ještě počkáme, ale můžeme se těšit z originálního a velice nápaditého traileru, který nenechá fanoušky jen tak v klidu.

Oficiální přebal knihy Harry Potter a Relikvie smrti, Zdroj: archiv

Jelikož se Harry Potter (Daniel Radcliffe) stává v kouzelnickém světě ve svých sedmnácti letech plnoletým, rozhodne se nevracet do Školy čar a kouzel v Bradavicích a se svými přáteli Hermionou Grangerovou (Emma Watson) a Ronem Weasleym (Rupert Grint) pátrá po zbylých viteálech – po kouscích duše čaroděje Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes), který má na svědomí smrt Harryho rodičů a spoustu dalších pohrom.

Recenzi filmu Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část si přečtěte zde!

Novým ředitelem kouzelnické školy se stává profesor Severus Snape (Alan Rickman), který v předchozím díle zavraždil největšího čaroděje všech dob a Harryho ochránce, Albuse Brumbála (Michael Gambon). Ovšem nic není tak, jak se zdá, a film přináší nejeden zvrat, který zacloumá celým děním ve všech sedmi dílech románové předlohy J. K. Rowlingové.

Více se o filmu dozvíte i v jednom z našich starších článků zde.

Mezi Harryho pátráním a ničením zmíněných viteálů Voldemort pokračuje v tom, co kdysi začal, a znovu pronásleduje mudly a kouzelníky nečisté krve. To všechno může zastavit pouze samotný Harry Potter, protože jak legenda praví: aby jeden z nich mohl žít, druhý musí zemřít. A zabít ho může pouze ten druhý. Kdo nakonec v kouzelnickém světě zvítězí, se dozvíme v druhé části filmu, kde se odehraje finální souboj.

Tato druhá část je naplánovaná na 14. července 2011. První část přijde do kin 18. listopadu 2010. Film Harry Potter a Relikvie smrti natočil David Yates ve spolupráci s Warner Bros.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter a Relikvie smrti: Strhující trailer!