Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Harry Potter 7? Relikvie smrti: Radcliff mluví o zabití Voldemorta!

Veronika Jílková

Veronika Jílková

13. 3. 2010

order_of_the_phoenix19Daniel Radcliffe popsal, jak probíhalo natáčení nejnebezpečnější chvilky z celého sedmého dílu o Harrym Potterovi. Kdo mu přitom pomáhal a dodával odvahy?

Gary Oldman a Daniel Radcliffe - Harry Potter a Fénixův řád

Gary Oldman a Daniel Radcliffe - Harry Potter a Fénixův řád

Daniel Radcliffe nedávno prozradil MTV, že jedním ze silných momentů v připravovaném sedmém díle Harryho Pottera s názvem Relikvie smrti je moment, kdy bojuje s Lordem Voldemortem. Sice se smíchem řekl, že to bylo těžké, ale pak dodal: „Byl na mě vyvinutý opravdový nátlak. Ve filmu se totiž musím postavit tomu nejmocnějšímu kouzelníkovi všech dob. Lord Voldemort je mocný a já musel vymyslet něco, čím ho zabiju. Diváci nesmí poznat, že to máte naučené ze scénáře. Musíte se s rolí sžívat, proto jsem se snažil ze sebe vydat co nejvíc. V této chvíli šlo opravdu do tuhého a myslím, že se scéna podařila,“ pochválil si Daniel svůj výkon.

Daniel a Gary

Při natáčení ale nebyl sám. Pomáhal mu starý přítel z třetího a pátého dílu, Gary Oldman. V těchto dílech totiž ztvárnil Siriuse Blacka, Harryho kmotra, a ve skutečnosti si tito dva herci opravdu padli do oka a Daniel k němu velice vzhlíží, jak prozradil: „Je to můj vzor. Při natáčení byl opravdu brilantní a k mému výkonu mi hodně dopomohl. Mám ho moc rád.“ Má na tom podíl i to, že ve filmu nemá Harry žádnou rodinu a jediného člověka jeho krve zavraždila Siriusova sestřenice?

Video z natáčení

Harry Potter a Relikvie smrti

Finální snímek této filmové série bude dál vyprávět o mladém Potterovi, který se svými přáteli Ronem Weasleym (Rupert Grint) a Hermionou Granger (Emma Watson) opouští Bradavickou školu čar a kouzel, aby zničili viteály – Voldemortovo tajemství síly a nesmrtelnosti.

Film je rozdělen na dvě části. První má premiéru 19. listopadu 2010 a ta druhá vtrhne do USA a Velké Británie 15. června 2011. Oba filmy budou ve 3D.

Článek ze zákulisí filmu  si můžete přečíst tady a zde si můžete přečíst, co pro natáčení musela udělat Emma Watson.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Harry Potter 7? Relikvie smrti: Radcliff mluví o zabití Voldemorta!