Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hard-rocková stálice Korn zahraje počátkem června v Praze

Redakce

Redakce

30. 3. 2009

Jedna z nejpopulárnějších amerických rockových kapel současnosti rozproudí krev 9. června svým fanouškům v pražské Tesla Areně. Korn, v čele s charismatickým Jonathanem Davisem, jsou považováni za zakladatele a průkopníky nu-metalu.  Za svoji kariéru prodali přes 25 miliónů alb. Šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali.

FOTO: Korn

„Korn v České republice vystoupí letos už po čtvrté. Tento rok je pro ně koncertně velmi náročný, byli například oznámeni jako jeden z headlinerů britského festivalu Download či německého Rock Am Ring. Vstupenky na jejich pražský koncert jsou k dostání od 26. února v síti Ticketportal,“ informoval čtenáře Topzinu.cz Jiří Sedlák z agentury ArtsMarketing.

Korn vznikli jako pětičlenná formace v roce 1993 v Kaliforni. Do povědomí širší veřejnosti se dostali jako předskokani takových veličin jako je Ozzy Osbourn, Megadeth či Marilyn Manson. Hned za své debutové album získali zlatou desku. Jejich další počin „Life Is Peachy“ se stal okamžitě hitem a zajistil jim neotřesitelnou pozici na pomyslném vrcholku rockového piedestalu.

Korn, kteří sídlí v Los Angeles, rádi a často koncertují po celém světě. Někdy i v doprovodu spřízněných kapel jako jsou Limp Bizkit, System of a Down či jiných. Jádro kapely tvoří zpěvák Jonathan Davis, kytarista James „Munky“ Shaffer a baskytarista Reginald „Fieldy“ Arvizu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hard-rocková stálice Korn zahraje počátkem června v Praze