Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hanson: Mmmbop je minulostí, Thinking ‚Bout Somethin‘ boduje v singlových hitparádách

Redakce

Redakce

23. 2. 2011

FOTO: Americká skupina HansonV ČR si většina lidí ve spojení se skupinou Hanson vybaví pouze hit Mmmbop z roku 1997. Pokud nejste výjimkou, je na čase to změnit a dozvědět se něco víc, neboť tato mladá americká skupina si v posledních letech nevede vůbec špatně. Vydala nové album, natočila klip a plánuje spoustu koncertů. V letošním roce zavítá opět do Evropy.

FOTO: Hanson

Americká skupina Hanson, zleva: Isaac, Taylor, Zac, Zdroj: oficiální stránky kapely

Hanson: americká skupina z Tulsy, kterou tvoří tři sympatičtí bratři – Isaac (30), Taylor (27) a Zac Hanson (25). Většina lidí si určitě vzpomene na toto chlapecké trio v době, kdy ovládlo hitparády se svým hitem Mmmbop, ještě s delšími blonďatými vlasy. Od roku 1997 uplynulo přeci jenom pár let, a tak se není čemu divit, že kluci dospěli, a to nejen co se jejich hudby týče. Všichni tři jsou v současnosti ženatí a dohromady s šesti ratolestmi zastávají také roli otců.

FOTO: Skupina Hanson v 90. letech

Skupina Hanson v 90. letech

Shout It Out

V polovině loňského roku vydali Hanson novou desku s názvem Shout It Out. V pořadí již osmé album bylo vydáno jejich vlastní nahrávací společností 3CG a vyšlo 8. června 2010. Naleznete na něm 12 skladeb, na kterých se podíleli speciální hosté – např. trumpetista Jerry Hey, který spolupracoval třeba s Michaelem Jacksonem, nebo baskytarista skupiny Funk Brothers, Bob Babbitt.

Směsice popu a soulu, hostující hudební legendy, skladby doplněné zvučnými sóly dechových nástrojů – Hanson překvapili nejen své fanoušky, ale i kritiky, a to v pozitivním slova smyslu.

Deník AbsolutePunk napsal, že Shout It Out je rozhodně zralou dávkou popové dokonalosti. Americký deník Entertainment Weekly se o úvodním singlu Thinking ‚Bout Somethin‘ vyjádřil jako o povedené a chytlavé pop-soulové pecce.

Thinking ‚Bout Somethin‘

Úvodní píseň Thinking ‚Bout Somethin‘ je v Americe považována za jeden z nejlepších singlů roku 2010 a americké trio jej doplnilo klipem, z něhož srší optimismus, tanec a pohoda. Klip zachycuje dav lidí bezprostředně tancujících na ulici a zároveň je hojnou poctou filmu skupiny Blues Brothers, neboť právě jedna ze scén ukazuje, jak muzika dokáže k tanci vyburcovat více než 300 lidí. Taylor Hanson válí na piano se stejnou noblesou jako tenkrát Ray Charles a při pohledu na všechny tanečníky – ať mladší či starší generace –  má člověk chuť přidat se taky.

O tom, že těmto mladíkům nechybí velký smysl pro rodinu, rozhodně nemůže být pochyb. Doma na ně čekají tři milující manželky a dohromady šest dětí. Poslední přírustek do rodiny se týká nejmladšího člena skupiny, bubeníka Zaca.

Jemu a jeho ženě Kate se 15. prosince 2010 narodilo již druhé dítě, holčička, která dostala jméno Junia Rosa Ruth. Pyšný tatínek se svěřil magazínu People: „Nemohli jsme si přát lepší vánoční dárek než tuto sladkou, malou holčičku!“ Děťátko má ještě brášku Shepherda (2,5) a bratránky ve věku 2 až 8 let. Isaac Hanson se svojí ženou Nikki mají dva syny a Taylor s Natalie vychovávají čtyři děti – tři syny a pětiletou dceru Penelope.

Plánované koncerty

V letošním roce se na vystoupení Hanson konečně můžeme těšit i tady v Evropě, neboť se už na jaře hodlají vrátit zpět do Velké Británie a na podzim plánují další koncerty jinde po starém kontinentu. V Londýně odehrají sérii 5 of 5 concerts naplánovanou na červen. Jedná se o pět po sobě jdoucích večerů, kdy každou noc zazní písně z jiného alba. Další novinky naleznete na oficiálním webu skupiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hanson: Mmmbop je minulostí, Thinking ‚Bout Somethin‘ boduje v singlových hitparádách