×
TOPZINE.cz

Hannibal není jen kanibal

Hannibal Lecter je hard-corová banda z Kojetína, stylově mírně říznutá Seputurou a Kornem. Pětice ostrých hochů sází ve své produkci především na živočišnou divokost a syrovost kytarových rifu. Většině songů dominuje jednoduchá a chytlavá melodie v kombinaci s energickou dravostí zpěvu, či lépe řečeno silně sugestivního řevu.

Frontman Šeďa dokáže v klidných pasážích velmi efektně skuhravě šeptat a vzápětí přejít do řevu a skoro si vyzvracet hlasivky. Do širšího povědomí se skupina dostala díky vítězství v soutěži Rock Maxova 12. První album pod názvem Hannibal Lecter vydali v roce 2004. Singl z tohoto CD In Right Faith boduje v současnosti v televizní hitparádě Alternativa TV v první desítce.

Kromě zpěváka Šeďi v kapele hrají Paul Black na bicí, na kytaru Yaro Burro a HC-systém, ale také basák Zed, který exkluzivně odpovídal společně s Šeďou pro Topzine.cz.

V roce 2006 jste se umístili na druhém místě v soutěži Rock Max 12, díky tomu jste si  zahráli na zimním Masters of Rock. Jaké máte zážitky a dojmy z koncertu? Co vám vítězství v téhle soutěži ještě dalo?

Zed: Zimní MOR, byl pro každého z nás skvělým zážitkem. Je to akce na profesionální úrovni, a ne každá kapela si tam může zahrát. Pro nás to byla hlavně velká příležitost, dostat se do podvědomí spousty lidí.

V minulém roce jste se umístili s klipem k songu Fatal Day v soutěži Výtah na TV Óčko.

Jak na to vzpomínáte?

Zed: Už při natáčení klipu k Fatal Day jsme mysleli na účast ve Výtahu. Docela se to povedlo a klip splnil očekávání, která jsme do něj vkládali. Navíc během natáčení

byla zábava, takže jsme si ho všichni dost užili.

Nedávno jste natáčeli hudební pořad Madhouse na TV Óčko. Kdy vás vaši fanoušci uvidí?

Zde: Natáčení v Madhousu jsme nakonec přeložili. Mělo by se uskutečnit v dohledné době, chceme ho totiž spojit s propagací nového CD. Pokud jde o nějaké konkrétní datum a čas odvysílání, všem fans dáme včas vědět na našich stránkách.

Zed: Naše nové album nese název IN THE SAME RINGS – Ve stejných kruzích. Obsahuje jedenáct věcí. Název je možná trošku zavádějící, ale určitě se v kruzích nepohybujeme. Hodnocení ale rádi necháme na fanoušcích, ať to posoudí sami.

Kde jste ho natáčeli?

Zed: Deska se točila ve Studiu ŠOPA u Standy Valáška v Lipově, který odvedl vynikající profesionální práci. S nahrávkou jsme maximálně spokojení. Vzhledem k tomu, že jsme někdy neměli času nazbyt, všechno klaplo perfektně.

Vaše předchozí deska je volně ke stažení na vašich webových stránkách. Plánujete tímto způsobem šířit také aktuální CD, IN THE SAME RINGS?

Šeďa: Zatím ještě ne, ale v delším časovém horizontu to plánujeme.

Jak se díváte na komercionalizaci tvrdé rockové hudby?

Šeďa: Je mi to jedno. Osobně jsem se tím nikdy nezabýval. Nehodlám dělat komerční hudbu, abych se někomu zalíbil, ale ani neodsuzuji ty, co ji dělají.

Kdo skládá hudbu a píše texty? Mám na mysli jak nové album, tak to minulé.

Zed: Hudbu skládáme ve zkušebně všichni dohromady. Hudebně si rozumíme, jamujeme,

až je z toho nová věc. Některé texty si píšeme sami, další jsou od známých. Pak už záleží

jen na Šeďovi, jak si je upraví a nafrázuje.

Máte v plánu nějaké větší turné k nové desce?

Zed: Chystáme docela dost koncertů, ale nevím, jestli označení „větší turné” je výstižné. Zatím bych to tak asi nenazval. Momentálně je náš singl Don´t Be A Coward nasazený v hitparádě radia Rock Max. V jednání je Madhouse a taky možná Pomeranč na ČT.

Kdy a jak proběhne její křest?

Zed: Na křest se všichni moc těšíme. Proběhne 27. března v rockovém pubu U Hannibala ve Výšovicích u Prostějova. Spolu s námi na něm zahrají kluci z HC3 a Fuckerband. Vypadá to na večer plný zážitků, možná bude i překvapení večera pro „dospělé”.

Jste kapela, která je pověstná hlavně živými koncerty. Jaký je váš dosud největší koncertní zážitek?

Zed: Pro každého z nás je živé hraní droga. Nedá se říct, který koncert byl „nejsilnější”. Pokud si dokážeš získat lidi na svou stranu a je na nich vidět, že je koncert baví, tak je úplně jedno, kde hraješ a dáš do toho všechno.

Na Silvestra jste točili nový klip v klubu U Hannibala ve Výšovicích za účasti fanoušků. Ke které skladbě jste klip dělali?

Zed: Máš pravdu, novy klip je natočený, ještě čeká na sestříhaní. Točil se na skladbu RESCUE ME. Od původního záměru, točit ho u nás v klubu, jsme museli z technických důvodů upustit a nakonec jsme natáčeli v bývalém vězení Výšovického zámku. Vzhledem k omezeným prostorům jsme fans nemohli zapojit, snad příště.

Plánujete ještě další klipy?

Zed: Určitě. Točit klipy nás baví. Bohužel, to je zábava finančně a časově docela náročná. Rádi bychom něco udělali v létě. Poslední dva klipy se totiž točily v zimě a byla nám při tom strašná kosa.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..