Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hana Soukupová: Mattoni, Victoria’s Secret a manželství

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

27. 4. 2010

Ke každému z nás už někdy vešla do bytu krásná dívka zahalená do šatů z vody. Nemluví ze mne šílenství, ale televizní realita. Ano, řeč je o reklamě na jednu minerální vodu, díky které zná Hanu Soukupovou i ten, kdo se nezajímá o modeling.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Raketový start

Přestože u nás začala být tahle čtyřiadvacetiletá rodačka z Karlových Varů známá až díky této reklamní kampani, ve světě módy je ostřílenou matadorkou. Svůj první kontrakt podepsala v patnácti letech a stala se tak tváří parfému Chic od Caroliny Herrery.

Od tohoto okamžiku pracovala výlučně v zahraničí a zúčastnila se více než pěti set módních přehlídek. Za všechny, pro které pracovala, jmenujme Alexandra McQueena, Zaca Posena, Valentina, Johna Galliana a značky Christian Dior, Louis Vuitton, Gucci, Max Mara nebo Dolce and Gabbana. V letech 2006 – 2007 také posílila šiky českých andílků značky Victoria’s Secret.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Svou půvabnou tvář propůjčila také řadě reklamních kampaní, například parfémům Escada, Gucci, Max Mara a oblečení značek Versace, Gucci, Ann Taylor nebo Zara. Objevila se také na titulních stranách všech prestižních módních časopisů včetně amerického Vogue, který jí spolu s osmi dalšími modelkami věnoval obálku čísla srovnávajícího dnešní úspěšné modelky s érou supermodelek typu Cindy Crawford, Claudie Schiffer, Lindy Evangelisty a dalších.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Díky své práci měla možnost poznat většinu es současné módní fotografie. Její snímky pořizovali mimo jiné Steven Meisel, Nick Knight, Mikael Jannson, Mario Testino, Craig McDean nebo Patrick Demarchelier.

Zpátky v Čechách

V roce 2006 se po dlouhé době poprvé objevila oficiálně v České republice, a to jako čestný host karlovarského filmového festivalu. O dva roky později se stala tváří značky Mattoni, pro kterou natočila už zmiňovanou reklamu.

Hana Soukupová v reklamě, zdroj: yatzer.com

Hana Soukupová v reklamě, zdroj: yatzer.com

Hana, která pochází z velmi vzájemně si blízké rodiny a má starší sestru Evu, se na dnešní dobu poměrně brzy, bylo jí teprve dvacet, vdala. V současnosti žije se svým manželem Drewem Aaronem v New Yorku. Chovají dva francouzské buldočky. Hana je také členkou americké společnosti zabývající se právy zvířat a nadšenou fotoamatérkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hana Soukupová: Mattoni, Victoria’s Secret a manželství