Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hammerfall vydají nové album Infected a vystoupí na festivalu Masters of Rock

Redakce

Redakce

15. 4. 2011

FOTO: HammerfallŠvédská heavy metalová skupina Hammerfall vydává své deváté studiové album, které nazvala Infected. Deska má vyjít 20. května, první ochutnávka v podobě singlu One More Time vyšla 6. dubna.

FOTO: Hammerfall

Hammerfall vydají nové album Infected a vystoupí na festivalu Masters of Rock, Zdroj: myspace.com

Skupina Hammerfall vznikla v roce 1993 ve švédském Göteborgu. Z původních členů vydržel v kapele dodnes pouze kytarista Oscar Dronjak. Zlom znamenal příchod zpěváka Joacima Canse v roce 1996. Tehdy se členové rozhodli, že je nutné se kapele věnovat naplno, což znamenalo velkou personální obměnu.

Výsledkem bylo nahrání prvního alba Glory to the Brave o rok později. Skupinu si pod svoje křídla vzalo německé vydavatelství Nuclear Blast a první nahrávka zaznamenala v Německu velký úspěch. Album vstoupilo do německé hitparády na třicátém osmém místě, což je dosud nepřekonaný rekord pro debut kapely hrající metalový žánr.

V následujících letech zaznamela skupina Hammerfall velmi prudký nárůst popularity. S vydáním druhého alba Legacy of Kings v roce 1998 vyjíždí kapela na svoje první světové turné. Od té doby platí Hammerfall za klasiku heavy metalového žánru. Jedná se tedy o hudbu složenou z převážně typických metalových prvků, jako jsou řízné riffy, sóla a melodické refrény. Texty většinou pojednávají o ohnivých hrdinech, těžkých strojích a konci světa. Rovněž koncertní show bývají plné ohňů a jiných světelných i zvukových efektů.

Nové album má přinést čerstvý vítr

Deska Infected nabídne  jedenáct zbrusu nových skladeb. Podle prvních reakcí novinářů, kterým byla deska představena již v polovině března, se mají fanoušci opravdu na co těšit. Skupina slibuje mnoho nových čerstvých vlivů, zároveň si však udržuje svůj tradiční těžký zvuk.

Čeští fanoušci se na Hammerfall mohou těšit 14. července na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

Tracklist alba Infected:
Patient Zero
B.Y.H.
One More Time
The Outlaw
Send Me A Sign
Dia De Los Muertos
I Refuse
666 – The Enemy Within
Immortalized
Let’s Get It On
Redemption

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hammerfall vydají nové album Infected a vystoupí na festivalu Masters of Rock