Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Hamburg je branou do světa

Lída Fikarová

Lída Fikarová

9. 7. 2010

Největší univerzita, monstrózní přístav, malebné historické budovy, okouzlující zákoutí s vyhlídkou na Labe, sošky, jež zpříjemňují procházku – to vše nabízí druhé největší město  Německa,  jedno z devíti hanzovních měst, Hamburg.

Zdroj: Lída Fikarová

Hamburg je město, o kterém se nedá říct, že je hezké nebo ošklivé. Má ojedinělou atmosféru, možná danou množstvím vodních ploch nebo námi známou architekturou. Ačkoliv ve čtvrtích okolo centra se můžeme setkat spíše s architektonickým stylem ze severských oblastí – malými červenými cihličkami, které jsou známkou Hamburgu.

Architektura – dokonalost sama

Samotné centrum nabízí hodně velkou podívanou. Od městské radnice, po druhou světovou válkou poničený Nikolaichturm, radnici v Altone, spousty starých kostelů, z nichž základní čtyři jsou St. Petr, St. Jacobi, St. Katarina a St. Michel, budov divadel, Státní opery, přes příjemné parky, až po výhled například na největší stavbu v Hamburgu – televizní věž Heinrich Herz Fernsehrturm.

Europapassage, Zdroj: Lída Fikarová

V případě, že si potřebujete odpočinout a máte chuť nakoupit, můžete se podívat do Europapassage, která je umístěna přímo v centru. Velká spokojenost je i s dopravním spojením, S-bahnem a U-bahnem se dostanete opravdu všude. Jedno velké plus je, že i v tomto městě uslyšíte spisovnou hoch deutsch, kterou se učíme ve školách v České republice, takže domluva tu není žádný problém.

Úchvatný je zážitek, kdy  se před vámi rozprostře část hamburského přístavu Hafen. Vadou bylo jen špatné počasí, ale přesto něco tak monstrózního, jako je třetí největší přístav na světě, jen tak neuvidíte. Samozřejmostí jsou okružní jízdy, jejichž cena se pohybuje okolo 10 eur. Přístav je obrovský, takže den vám na projití nestačí, ale neměla by vám utéct prohlídka lodi Marie Queen 2 s délkou 354 metrů, jež patří k největším pasažérským lodím.

Podél přístavu je i spousta prodejen s rybami, Němci si potrpí na speciality z ryb.

Hamburg je město, které ve vás zanechá pocit tu zůstat. Cítíte velkou volnost. Nedá se projít za 3 dny, potřebujete více a více. Je to proto, že Hamburg má zákoutí, o kterých se nepíše v žádných příručkách. Poznáváte je sami.

[album: ]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hamburg je branou do světa