Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Halloweenský kalendář, kvůli němuž neusnete: Nejzáhadnější místa v ČR

Redakce

Redakce

9. 11. 2010

Myslíte si, že v naší zemi neexistují tajemná místa? Omyl! Podobných lokalit, spojených s děsivými příběhy, zapomenutými poklady, údajnou  magií nebo ukrytým podzemím, jsou v České republice stovky! Po nejzajímavějších z nich vás provede originální kalendář pro rok 2011, který nemá v našich končinách obdoby! Vítejte ve světě hrůzostrašných fenoménů…

Obálka netradičního kalendáře

Matné paprsky světla vrhají na stěnu chodby míhající se odlesky. Opuštěným jihlavským podzemím prochází s kamerou v ruce muž, jenž záhy zahýbá za nedaleký roh chodby. Zatímco se blíží ke skalnímu výklenku, který je známý pro svou neobvyklou a tajemnou luminiscenci jako Svítivka, ještě se pokouší rozptýlit vtipkováním. Jenže najednou se odehraje podivná událost, která ho doslova šokuje – před ním se objevuje podivný tmavý obrys, podobný člověku…

„A najednou – nějaká neznámá síla mě přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok. Proboha…To přece není možné…No to je stín! Ten stín se hýbe! pronesl vzápětí tehdejší reportér televize Nova Stanislav Motl. Tento žurnalista v ranních hodinách 24. června 1997 nejenže zahlédl nad stěnou jihlavské chodby pohybující se stín ve tvaru lidské postavy, ale tento jev také zaznamenal na kameru.

Co tento tajemný fenomén způsobilo? Později se ho Motl s přivolanými odborníky snažil vysvětlit přirozenou cestou – jako odraz jeho postavy, jiného předmětu, pomocí halucinace, nebo „záznamem“ jakési staré osoby, způsobeným osvitem stěny podzemí – podobným jako na tradiční fotografii.

Tajemný jihlavský stín dodnes šokuje

Avšak ani jedno z těchto racionálních řešení nedokázalo objasnit, proč se tento stín pohyboval a zachytila ho kamera! Následně se celý příběh údajného jihlavského přízraku objevil i ve slavné televizní reportáži.

Vy si jeho unikátní fotografii můžete také můžete prohlédnout nejen zde, ale v právě vycházejícím kalendáři Nejzáhadnější místa naší vlasti 2011, který byl stylově dokončen několik dnů po prvním listopadu. Tento den totiž odjakživa souvisí se vším tajemným, což vychází z původně keltského svátku Samhain.

V kalendáři se však setkáte i s dalšími záhadnými místy ČR. Víte například, kde hledat pražského golema? Ivan Mackerle se v 80. letech 20. století po této bytosti usilovně pátral a dokonce se podíval na púdu pražské Staronové synagogy, na kterou se zřejmě jentak nedostanete. I z tohoto pátrání naleznete v kalendáři unikátní fotografii, a krátké seznámení s touto záhadou. Přesuňme se však do jižních Čech.

Zde se ve zvíkovské Hlízové věži děje něco, co by nemělo. Proč se zde filmařům záhadně vybíjejí baterie kamer a některým lidem se dělá špatně? A co notoricky známé Trosky? Legendy o zdejších věžích asi znáte, ale víte, že se pod zříceninou hradu nalézá rozsáhlé podzemí,  prý včetně únikové chodby a pokladu z opatovického kláštera? S podobnou pověstí je spojen i Bezděz, kde měli zase působit tajemní Templáři.

Proč jsou z této prázdné chodby slyšet lidské kroky?

A co zámky? Na severočeském Lemberku se má za temných nocí ozývat z prázdných komnat pláč, zvuky varhan a lidské kroky. Ale opusťme bývalá šlechtická sídla – mnozí dobrodruzi se neváhali pustit za záhadami i jinam. Pod moravským Radhoštěm jsou podzemní sály, kde je prý schována i zlatá socha boha Radegasta. Jde o skutečnost, nebo legendu?

Ale to není vše – v kalendář formátu A4 naleznete kromě unikátních fotografií z dalších míst také rejstřík 25 nejtajemnějších míst České republiky, včetně krátkého popisu zdejších mystérií. Tento originální výrobek tak přesahuje funkci pouhého plánovače, ale zároveň může sloužit i jako návod pro netradiční výlety za záhadami, o kterých se v běžných průvodcích příliš informací nedozvíte.

Jde tedy nejen o unikátní vánoční dárek pro všechny příznivce neobvyklých výletů a záhad, ale také o jakýsi halloweenský přehled děsivých míst. Příští rok vyjde i publikace, kde se o nejtajemnějších místech ČR, dozvíte ještě více informací (bude k objednání přes stejný kontakt).

Cena kalendáře je 139 Kč (včetně bonusů).

Objednávky na webu: www.mysteryplanet.eu nebo mailem: mysteryplanet22@gmail.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Halloweenský kalendář, kvůli němuž neusnete: Nejzáhadnější místa v ČR