×
TOPZINE.cz

Gymplem nic nekončí. Režisér Vorel dokončil volné pokračování Vejška

Režisér Tomáš Vorel završil natáčení celovečerního snímku Vejška, který volně navazuje na předešlý počin Gympl. Filmování probíhalo i v netradičním prostředí pražské věznice.

FOTO: Jiří Mádl
Předchůdce Gympl navštívilo v kinech více než půl miliónů diváků. Zdroj: EEAP

Po kladném ohlasu na Gympl se Vorel rozhodl o navázání etapy života mladých lidí snímkem Vejška. Pro vystihnutí současnosti se na snímku podíleli lidé z reálné graffiti scény. Na scénáři spolupracoval nejznámější český streetartista Pasta Oner a o hudbu se postaral DJ Mike Trafik – producent nejproslulejší rapové skupiny PSH.

„Mým úkolem bylo především dohlédnout na to, aby film působil autenticky. Writerská komunita je hodně specifická, moc se tam neodpouští, ale snad jsme udělali maximum,“ přiblížil spolupráci Pasta Oner.

FOTO: Graffiti Vejška
Mádla chytil při stříkání graffiti na zeď málem skutečný policista. Zdroj: EEAP

Příběh současnosti, vyprávěný scenáristy Tomášem Vorlem a Pastou Onerem, pojednává o dvou kamarádech. V roli „poctivce“, který se hlásí na UMPRUM na obor grafika vystupuje Kocourek. Do pozice „podfukáře“ se staví Kolman, jenž studuje VŠE za pomoci spolužáků, které podplácí. Jejich rozdílné charaktery mají však jedno společné – dívky a graffiti.

Zrození snímku si vzalo dlouhých třicet devět dnů natáčení, z toho devatenáct dní nočního filmování. Probíhalo v Praze a jejím okolí celkem ve třiceti pěti lokacích.

„Noční Praha se před námi objevuje v nepoznaných pohledech a úhlech,“ zaručuje režisér filmu Tomáš Vorel.

Jiri Madl Vejska low
Dívky a graffiti. To je život vysokoškoláka. Zdroj: EEAP

V trháku pro mladistvé vystoupí Jiří Mádl, Jan Kraus jr., Ivana Chýlková, Eva Josefíková, Jakub Kohák a další. Snímek je vytvářen v koprodukci s Českou televizí. Distribuci zajistí společnost EEAP. Premiéra  je plánována na 23. ledna 2014.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..