Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Gymplem nic nekončí. Režisér Vorel dokončil volné pokračování Vejška

Redakce

Redakce

30. 5. 2013

Režisér Tomáš Vorel završil natáčení celovečerního snímku Vejška, který volně navazuje na předešlý počin Gympl. Filmování probíhalo i v netradičním prostředí pražské věznice.

FOTO: Jiří Mádl

Předchůdce Gympl navštívilo v kinech více než půl miliónů diváků. Zdroj: EEAP

Po kladném ohlasu na Gympl se Vorel rozhodl o navázání etapy života mladých lidí snímkem Vejška. Pro vystihnutí současnosti se na snímku podíleli lidé z reálné graffiti scény. Na scénáři spolupracoval nejznámější český streetartista Pasta Oner a o hudbu se postaral DJ Mike Trafik – producent nejproslulejší rapové skupiny PSH.

„Mým úkolem bylo především dohlédnout na to, aby film působil autenticky. Writerská komunita je hodně specifická, moc se tam neodpouští, ale snad jsme udělali maximum,“ přiblížil spolupráci Pasta Oner.

FOTO: Graffiti Vejška

Mádla chytil při stříkání graffiti na zeď málem skutečný policista. Zdroj: EEAP

Příběh současnosti, vyprávěný scenáristy Tomášem Vorlem a Pastou Onerem, pojednává o dvou kamarádech. V roli „poctivce“, který se hlásí na UMPRUM na obor grafika vystupuje Kocourek. Do pozice „podfukáře“ se staví Kolman, jenž studuje VŠE za pomoci spolužáků, které podplácí. Jejich rozdílné charaktery mají však jedno společné – dívky a graffiti.

Zrození snímku si vzalo dlouhých třicet devět dnů natáčení, z toho devatenáct dní nočního filmování. Probíhalo v Praze a jejím okolí celkem ve třiceti pěti lokacích.

„Noční Praha se před námi objevuje v nepoznaných pohledech a úhlech,“ zaručuje režisér filmu Tomáš Vorel.

Jiri Madl Vejska low

Dívky a graffiti. To je život vysokoškoláka. Zdroj: EEAP

V trháku pro mladistvé vystoupí Jiří Mádl, Jan Kraus jr., Ivana Chýlková, Eva Josefíková, Jakub Kohák a další. Snímek je vytvářen v koprodukci s Českou televizí. Distribuci zajistí společnost EEAP. Premiéra  je plánována na 23. ledna 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gymplem nic nekončí. Režisér Vorel dokončil volné pokračování Vejška