Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gwen Stefani a No Doubt jsou opět spolu. Nové album vychází v úterý

Adam Vrána

Adam Vrána

22. 9. 2012

Kalifornská rocková kapela No Doubt hlásí comeback. K jeho oslavě vydá 25. září po jedenácti letech zbrusu nové LP s názvem Push and Shove.

FOTO: No Doubt

No Doubt Zdroj: nodoubt.com

Zpěvačka Gwen Stefani se tak po několikaleté sólové kariéře vrací zpět do čela úspěšného projektu, který funguje již od poloviny osmdesátých let. „Vystupování na vlastní pěst byla rozhodně zajímavá zkušenost, nikde se ale necítím a ani jsem se necítila tak skvěle, jako právě v No Doubt,“ komentovala svůj návrat ke staré formaci.

Čtěte také o novém songu Lany Del Rey

Přerušení angažmá v kapele přitom nevědomky iniciovala sama Stefani poté, co se roku 2003  pohroužila do sólového projektu, jehož výsledkem bylo zlomové album Love. Angel. Music. Baby.

Deska sklidila četná ocenění a umístila se na nejvyšších příčkách prodejnosti po celém světě. Pro veřejnost se později stala příčinou dočasné neaktivity No Doubt v letech 2004–2008.

Zpěvačka, která tou dobou očekávala narození svého druhého dítěte, jakákoliv nařčení ohledně rozpadu kapely důsledně odmítá. „K žádnému rozpadu nikdy nedošlo, ať si tvrdí kdo chce co chce. I během pauzy jsme se s klukama scházeli a pracovali na novém materiálu, byť ne tak intenzivně jako v minulosti,“ vysvětluje Stefani.

No Doubt – Looking Hot

[youtube-height=25]xHIVh-NLesE[/youtube]

V pořadí šestá studiovka Push and Shove, která vyjde v úterý 25. září 2012, bude navazovat na jedenáct let starý počin Rock Steady. První singl Settle Down vyšel v červenci, druhý nese název Looking Hot a předběhl album o několik dní.

Členové kapely album charakterizují jako „souhrn náhod a impulzivních podnětů, které měli v daný moment potřebu nějakým způsobem ventilovat“. I přes značnou spontánnost, která prý albem prostupuje, jsou však přesvědčeni, že jde o jejich životní počin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gwen Stefani a No Doubt jsou opět spolu. Nové album vychází v úterý