Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Guru z Gang Starr se s jazzovými úmysly vrací do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

21. 3. 2009

Guru známý ze skupiny Gang Starr se po čtyřech letech vrací do pražského klubu Roxy. Společně s producentem Solarem a dalšími členy ansámblu Jazzmatazz v Praze chtějí 1. dubna prezentovat svůj náhled na hip hop.

„Oba hlavní aktéři spolu zplodili už tři klasická alba, nyní je najdete na klubových pódiích s další verzí jejich hiphopové vize, s albem Guru 8.0 Lost and Found,“ řekl Petr Tajčman z Roxy.

Guru a Solar začali zlepšovat pověst hiphopu v roce 2004, kdy založili nahrávací společnost 7 Grand Recorda. Rok na to vydali své první společné album Version 7.0: The Street Scriptures, které se stalo jedním z nejprodávanějších nezávislých počinů roku. Na apríla společně s nimi v Roxy zahrají Dj Doo Wop, trumpetista Brownman a David Scott hrající na flétnu, klávesy, kytaru či saxofon.

Guru a Solar při svém koncertním cestování věří, že získají novou inspiraci ke skládání hudby. „Když vidíte, jak se na Ameriku a Američany dívají v ostatních zemích, a jak tam žijí místní lidé, odrazí se to v tom, co děláte,“ řekl Guru. „Pak jste schopni do hiphopu dostat tu klasickou esenci, o které lidé mluví, a to podle mě velkým vydavatelstvím uniká.“

Vstupenky na vystoupení od 19 hodin v klubu Roxy lze zakoupit v předprodejích za cenu 390 Kč a poplatky. Na místě bude vstup o 100 korun dražší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Guru z Gang Starr se s jazzovými úmysly vrací do Prahy