Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Gurmán – Festival jídla a pivní slavnosti

Eva Mácová

Eva Mácová

26. 4. 2010

!Vstupenky!Megalomanská gurmánská akce proběhne v Hradci Králové už první květnový víkend, a vy byste si ji určitě neměli nechat ujít!

Ilustrační foto, Foto: Martin Peška, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Martin Peška, Topzine.cz

Ať už jste sváteční kuchaři, vděční jedlíci, nebo se z kuchyně nehnete jak je rok dlouhý, tato akce je koncipovaná pro všechny. Dokonce i pro nejmenší, které zde čeká nejen dětský koutek s hlídáním a atrakcemi, ale také škola vaření pro děti i maminky.

>>> Koupit vstupenky na festival zde <<<

Hudba, steaky & pivo

Odrostlejší návštěvníci se jistě rádi nechají zabavit populárními skupinami jako jsou YoYo Band, Děda Mládek Illegal band, Pavel Sedláček & Cadillac, Žlutý pes a další.

Ke správné akci patří pivo, kterého zde budou doslova desítky! Na pětadvacet převážně menších pivovarů přiveze přes šedesát značek tradičních českých piv a pivních speciálů. O různorodost tedy nouze nebude!

K pivečku se mlsným jazýčkům bude hodit grilovaný steak, který si můžete nechat připravit třeba týmem United Steaks, který momentálně úřaduje na postu Mistrů ČR v grilování a má pohár za nejlepší vepřový steak. Také už se vám sbíhají sliny?

Prospekt k festivalu, Zdroj: gurmanfestival.cz

Prospekt k festivalu, Zdroj: gurmanfestival.cz

Učte se fíglům od profíků!

Pořadatelé však viditelně nestojí o žádnou nudu, proto v Hradci Králové uvidíte i show nejlepších českých kuchařů zvučných jmen. Jeden příklad za všechny jistě postačí – Zdeněk Pohlreich. Navíc sem zavítá i Ital z kuchyně Emanuele Ridi.

Pro milovníky kávy může být zajímavou třešničkou soutěž baristických týmů v přípravě kávy Barista Open. Ukázka správné přípravy kávy a ochutnávka je už samozřejmostí.

Pokud tedy nemáte ještě žádné plány, neváhejte a nechce se hýčkat na festivalu Gurmán!

Kdy: 1.-2.května 2010

Kde: Festivalpark – letiště Hradec Králové

Vstupné: Jednodenní 90,-Kč

Dvoudenní 150,-Kč

Více informací na: gurmanfestival.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gurmán – Festival jídla a pivní slavnosti