Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fashion tip: Dámské holínky stále letí!

Redakce

Redakce

27. 6. 2010

Při hledání ve slovníku pojmů naleznete tuto formulaci: holínky jsou speciální druh ochranné obuvi, která je primárně určena k ochraně před vodou a bahnem! To platilo v dobách minulých, kdy ochraňovaly rybáře, pracovníky na polích i dělníky na stavbách. Holínky, galoše nebo gumáky, říkejte této obuvi jak chcete, jedno totiž zůstane jisté – dnes jsou velice žádané a moderní!

V současné módě jsou holínky velkým módním doplňkem! Obzvláště ve vlhkých a deštivých dnech, kterých bylo mnoho. Módní návrháři se přesně trefili do předpovědi počasí. Ať je jaro, léto nebo podzim, holínky se hodí vždy.

I když lékaři varují před touto gumovou obuví, tento trend nepolevuje a viděn je čím dál častěji! Stylové holínky najdete v běžné obchodní síti, ale i v luxusních a značkových obchodech s obuví.

Módní holínky, Zdroj: fashionpeach.com

A kdo vlastně s tímto hitem přišel na trh?

Počátek gumovek byl v roce 2004, kdy Emily a Hannah z britské módní společnosti zaznamenaly na trhu mezeru v nabídce holínek. A prosadily tak obuv, která už dávno není pouhopouhou pracovní obuví.

Do ČR přišla vlna skvělých gumáků se zpožděním několika let, jak už tomu tak občas bývá, ale o to více mladé lidi nadchla.

Módní holínky, Zdroj: boots.co.uk

Pozor na plísně a bakterie

Mladí lidé jsou tímto módním fenoménem nadšení. Skeptičtější jsou ale lékaři a odborníci na kožní problémy. Je známo, že gumová obuv je neprodyšná a uzavřená, noha se v ní mnohem více potí a to jest bohužel ideální prostředí pro množení bakterií a plísně, což může vést k neblahým kožním problémům.

Vzít si holínky na nohy ráno do lesa nebo na procházku po okolí za deštivého počasí je fajn, ale pokud máte v plánu celodenní procházky či mít holínky celou dobu v zaměstnání, měli byste zvolit kvalitní a prodyšné gumáky.

Crocs, Zdroj: mylovelybigfeetblog.com, boston.com

Fenomén mezi fenomény má jméno – Crocs

Na trh s nimi přišel George B. Boedecker v roce 2002 a ihned si podmanily svět. Crocsy, také se jim říká umělohmotné dřeváky. Jsou taktéž gumové, ale narozdíl od běžných holínek jsou vyrobeny tak, aby byly prodyšné a otevřené. Je zde malá pravděpodobnost mykóz a plísní, ke všemu jsou taktéž velice módní a pohodlné. Velké plus mají v měkkosti a pestré škále barev.

Pokud sladíte trendy holínky s deštníkem či pláštěnkou, máte od módních návrhářů velké plus. Vyzkoušejte něco bláznivě nového a jděte do barevných dámských holínek !

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fashion tip: Dámské holínky stále letí!