Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Guild: Nadějní módemani z Východu zahrají v Praze

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

22. 9. 2010

!Vstupenky!Japonská populární hudba není zrovna žánrem, který by se běžně objevoval v českých rádiích. K tomu, aby se vám líbila, ale vůbec nemusíte být japanologem. Jestli si chcete rozšířit obzory nebo se prostě jen pobavit na zajímavém rockovém koncertě, přijměte pozvání do pražského klubu Matrix.

Japonská kapela Guild, Zdroj: myspace.com

Ve středu 13. října zde totiž přivítají hosty ze země vycházejícího slunce, kapelu Guild. Čtveřice z Kjóta – Ryuichi, Yoshihiro, Takuma a Koichi – se poprvé zviditelnila v roce 2006, ale na hudebním trhu ji teprve čeká premiéra. Jejich debut nazvaný jednoduše Guilded vyjde 1. října. Ovšem ve své domovině už má kapela zřejmě slušné šance na úspěch a zvěsti o ní dorazily až k nám do Evropy, což si zaslouží obdiv.

>>> Koupit vstupenky od 175 korun zde. <<<

Koncert v Matrixu je zařazen pod hlavičkou new age, Guild však bývají zařazovaní i pod ryze japonský hudební styl Visual Kei, který našel inspiraci v glam rocku či punku. Jak název napovídá, je zároveň silně determinován i zevnějškem protagonistů.

Nevšední podívaná

Tito hudebníci kladou opravdu velký důraz na to, jak při vystoupení vypadají. K Visual Kei neodmyslitelně patří výrazné líčení, výstřední účesy a nonkonformní oblečení. Nevýhodou je, že nezasvěcenec podle fotografií málokdy pozná, jedná-li se o umělce, nebo snad spíše o umělkyni.

Vystoupení spadá pod projekt Kohaku Music, který si klade za cíl představit evropskému publiku to nejzajímavější z japonské hudební scény. Uvidíme, zda si naparáděný čtyřlístek podmaní evropské publikum. Jejich koncert bude každopádně akce, kterou si domovské publikum hned tak nezopakuje. Vstupenky zajišťuje předprodejní síť Eventim, společně s lístkem si můžete opatřit i zmíněné album kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Guild: Nadějní módemani z Východu zahrají v Praze