Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Gruzínská literatura zavítá do Brna, Michal Viewegh zase do Příbora

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

25. 5. 2011

FOTO: Cheopsova pyramida

Pokud byste se rádi dozvěděli něco o inteligentních obrech, kteří v dávných dobách žili na Znojemsku, či o pozůstatcích pyramid na našem území, vydejte se na besedu s do Liberce. Pokud jsou vám severní Čechy nebo pyramidy příliš vzdálené, můžete se vypravit na gruzínský poetický podvečer do Brna či na autorské čtení Michala Viewegha do Příbora.

FOTO: Cheopsova pyramida

Cheopsova pyramida, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Lahůdku v podobě poetického podvečera máme pro příznivce gruzínské literatury a poezie zvláště. Programem s příjemným posezením vás provede Gulnara Ekisashvilli, překladatel a dramatik Vladimír Fux a další hosté. Těšit se můžete 26. května v 17 hodin. Akce se koná v Mahenově památníku (Mahenova 8, Brno).

Pyramidy a obři v Česku?

Pro severočechy tu máme na stejný den 26. května připravenu pozvánku na pořad Literární kavárny s názvem Pyramidy a obři a zaniklé vyspělé civilizace na našem území. Jedná se o besedu s živými ukázkami ke stejnojmenné knize Hany Blochové (Rosa de Sar) a Jaroslava Růžičky, který večer doplní zpěvem a hrou na gotickou harfu. Akce se koná od 18 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci (Rumjancevova 1362, Velký sál, 2. patro).

V poslední pozvánce zavítáme do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Příbora, kde se 31. května od 17 hodin v prostorách městské knihovny (Lidická 50) koná autorské čtení Michala Viewegha. Na akci je třeba si předem telefonicky rezervovat místa, proto neváhejte a využijte možnost vyzpovídat jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů současnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gruzínská literatura zavítá do Brna, Michal Viewegh zase do Příbora