Menu
TOPZINE.cz
Hudební novinky

Gregorian se svojí neopakovatelnou mystickou show navštíví Prahu a Ostravu

Redakce

Redakce

11. 1. 2011

FOTO: GregorianPo dvou letech k nám přijíždí německý chorálový sbor, jehož tvorba je směsí popu, rocku a toho nejdůležitějšího, gregoriánského chorálu. Nyní můžeme být svědky tohoto mystického propojení a alespoň na jeden večer se ocitnout někde mezi nebem a zemí – tam, kam nás Gregorian přenesou.

FOTO: Gregorian

Praha a Ostrava se mohou těšit na neopakovatelný hudební zážitek, Zdroj: obal CD

V únoru a březnu tohoto roku u nás vystoupí Gregorian se svojí show v rámci turné The Dark Side of the Chant. Médii koluje zpráva, že právě toto vystoupení nabídne největší a nejsložitější pódiovou show od svého vzniku, a členové chorálu slibují neopakovatelný hudební zážitek.

Jarní turné začíná 2. února v Hamburku, poté se přesune do Rakouska, Švýcarska, České republiky (23. února Kongresové centrum v Praze a 12. března hala Sareza v Ostravě), dále pak pokračuje do Ruska, Polska, Estonska, Litvy a končí v Chorvatsku.

Uskupení Gregorian vzniklo již v roce 1999 a bez nadsázky se dá říct, že za dobu své působnosti ohromilo celý svět. Jeho členové byli prvními, již se pokusili spojit pop a rock s něčím tak zcela odlišným, jako je gregoriánský chorál. Jsou výjimeční tím, že se vydělili od všech žánrů a vytvořili svůj vlastní.

Na začátku jejich kariéry by si asi jen málokdo myslel, že takový experiment bude mít šanci na přežití anebo že dokonce uchvátí statisíce. Dnes se píše rok 2011, Gregorian zná téměř každý a producenta Franka Petersona, který má tento projekt na svědomí, lidé vyzdvihují do výšin.

Gregorian přitvrdili

Jejich první album s názvem Masters of Chant – Chapter 1, které vydali v prvním roce své existence (1999), se téměř ze dne na den ujalo a v šesti zemích se dokonce dočkalo i šesti zlatých ocenění. Start tedy měli Gregorian opravdu raketový. Jejich debutové album obsahovalo mimo jiné takové hity jako Nothing Else Matters nebo Losing My Religion.

O rok později vydali album druhé – Master of Chant – Chapter II, které bylo ještě úspěšnější než to předchozí. Nasbíralo několik ocenění po celé Evropě a právě z něj pochází asi nejznámější píseň Gregorian, Moment of Peace.

S rokem 2004 a albem The Dark Side přišel zlom. Gregorian trošku přitvrdili a vznikl styl, který známe dnes a který se inspiruje u skladeb takových skupin, jako jsou AC/DC anebo HIM.

Stejně tvrdé je i jejich poslední album, mimochodem druhé nejprodávanější album roku v Německu. Jsou zde zpracovány velké rockové hity jako např. Bring Me To Life od Evanescence, Hells Bells od již zmiňovaných AC/DC anebo Stripped od Depeche Mode.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gregorian se svojí neopakovatelnou mystickou show navštíví Prahu a Ostravu