Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Frog Feet představí Česku novou desku. Videoklip už je na světě!

FOTO: Green Frog FeetNěmecká pop-punková kapela Green Frog Feet vydá pro Českou republiku 9. 9. 2009 svou novou desku On Top of the Bottom. Datum bylo zvoleno na stejný den, kdy vydávají svou třetí oficiální desku i jejich čeští koncertní partneři Rybičky 48, s nimiž německá formace chystá koncertní turné po Evropě.

FOTO: Green Frog Feet

Zdroj: youtube.com

Green Frog Feet letos slaví 10 let od svého založení. „Zorganizovali jsme v květnu veliký koncert v bavorském Regensburgu. Hráli jsme nejlepší písničky z našich posledních čtyř nahrávek a pozvali jsme kámoše z Rybiček 48, aby hráli na naší show. Byla to obrovská party se spoustou lidí,“ odpověděl zpěvák Tom na otázku, jak jeho kapela slaví jubileum.

Od uvedení desky 9. 9. 2009 na český trh vyrazí česká i německá parta na velké turné, které potrvá až do konce roku. Na koncerty se Rybičky 48 s Green Frog Feet chystají nejen po České republice, Německu a Slovensku, ale zavítají také do Polska, Dánska, Rakouska nebo Švýcarska.

„Už jsme s nimi hráli několik koncertů a jsou to fakt úžasní kluci. Jejich styl je docela podobný tomu našemu a to je důvod, proč to klape víc než dobře a proč je máme rádi,“ vysvětluje pro Topzine.cz důvod spolupráce s Rybičkami 48 zpěvák Green Frog Feet.

Autorem všech písniček i některých melodií je Tom, který přiznává, že nápady na nové desce přicházeli od všech členů skupiny. Nejlépe se zpěvákovi skládá, když má špatnou náladu, texty pak vypovídají zejména příběhy ze života.

Všechny skladby Green Frog Feet jsou psány v angličtině. „To, co nás ovlivňuje, pochází od kalifornských pop-punkových skupin z devadesátých let. Tento styl hudby založili tam, ne v Německu! Pro nás je tím pádem opravdovější hrát naše písničky v angličtině. Určitě tím získáme i víc fanoušků z celého světa. Navíc, abych byl upřímný, němčinu fakt rád nemám,“ vysvětlil Tom.

Nové písničky z alba On Top of the Bottom budou moci čeští fanoušci zaslechnout na koncertech od soboty 1. srpna, kdy poprvé představí například svůj nový singl It´s Okay na O2 Sázavafestu v Kácově.

Skupinu Green Frog Feet v roce 1999 založil kytarista Rudee se zpěvákem Tomem. Na postech bubeníka a baskytaristy se za desetiletou historii kapely vystřídalo několik muzikantů. Nyní za bicími usedá Max, baskytaristou se stal stále ještě studující Xande.

V minulosti kapela doprovázela například Simple Plan na jejich turné po Německu, dále se můžou pochlubit předskakováním MXPX, zpěvačky Pink, The Hives a mnohých dalších.

„Myslím, že Green Frog Feet budou s novou deskou opět úspěšně atakovat evropské hitparády. Jsem moc rád, že se povedlo zajistit několik koncertů z turné k nové desce i pro Českou republiku,“ uvedl tour manager kapely pro Českou republiku Martin Řehoř.

Živě německá formace zahrála i ve vysílání České televize v pátek 24. července. Hudební ochutnávku můžete shlédnout zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Frog Feet představí Česku novou desku. Videoklip už je na světě!