Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day. Jednou se zhulili a teď přijedou do Prahy

Redakce

Redakce

8. 4. 2010

green-day!Vstupenky!Dlouhodobé přání mnohých vyznavačů punk rocku se konečně naplní. Americké trio potěší své příznivce 29. června v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Co všechno už ale mají za sebou?

Green Day, Zdroj: spinorbinmusic.com

Green Day, Zdroj: spinorbinmusic.com

Kapelu založili v roce 1987 čtrnáctiletí Billie Joe Armstrong (zpěv, kytara) a Mike Dirnt (baskytara) a původně ji pojmenovali Sweet Children. Svými představeními prý tenkrát odstrašili a odehnali veškeré obecenstvo do dvaceti minut. To je ale neodradilo, hráli dál, dělali pokroky a trochu ubrali na původní agresivitě. Po vyloučení ze školy potkali Billie a Mike Tré Coola, který se k nim připojil a kapela se přejmenovala na Green Day. Název prý vznikl z Billieho hlášky: „Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den.“

>>> Koupit vstupenky od 890 korun zde <<<

Skupina vydala debutové album 39/Smooth a kolekci singlů, ani jedno ale nebylo příliš úspěšné. Zlom však přišel roku 1994 s albem Dookie, které se rychle stalo platinovým a vystřelilo Green Day mezi slavné punkové kapely. Po Dookie přišla alba Insomniac, Nimrod, Warning, International Superhits (výběrové album) a Shenanigans.

The YouTube ID of D4ZKlT1EvCA&feature=channel is invalid.

Obrovskou ránu hitparádám ale zasadilo až album American Idiot, které vyvolalo mocnou odezvu fanoušků i médií. Brzy po vydání tohoto alba se kapela rozjela na celosvětové turné. V roce 2005 vydali již všeobecně známí a slavní punkrockeři DVD/CD Bullet In A Bible a v roce 2009 kompilaci Transmissions.

Do Prahy přijedou Green Day v rámci evropského turné k loňské desce 21st Century Breakdown, která získala cenu Grammy v kategorii Nejlepší rockové album.

Vstupenky na koncert můžete zakoupit v síti Ticketpro za 890 nebo 1190 korun, podle vzdálenosti od stage. Online si je kupte už nyní zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day. Jednou se zhulili a teď přijedou do Prahy