Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Green Day chystají deváté studiové album. Připomeňme si jejich největší hity

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

5. 11. 2010

green_dayGreen Day je trojice amerických punkerů, která působí na hudební scéně již více než 20 let. Za tu dobu mají na svém kontě spoustu hitů, které se zapsaly do paměti nejen skalním fanouškům punkrocku. Pojďte si s námi připomenout ty největší!

FOTO: Green Day

Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool, Zdroj: oficiální stránky kapely

Všechny začátky jsou těžké. Nejinak tomu bylo i v případě skupiny Green Day. Než se z nich stala světově známá kapela, zažili spoustu neúspěchů. Například jejich první album 39/Smooth nebylo zrovna tak úspěšné, jak by si kluci nejspíš přáli. Naštěstí to nevzdali, přenesli se přes první nezdary a dále na sobě pracovali. A to se jim vyplatilo, což se ukázalo při vydání alba Dookie, které se stalo platinovým a Green Day okamžitě vymrštilo mezi nejznámější punkové skupiny. Z toho období pochází například hit Basket Case.

Poté bylo důležité neusnout na vavřínech. Nelze žít jen ze slávy jednoho alba. A tak přicházejí další desky. Hned rok po Dookie vydávají Green Day Insomniac a poté Nimrod. Největším hitem se stává Good Riddence. Tento baladický song nabádá, abychom žili naplno, a skupině přináší opravdový úspěch.

Další album postrádá tvrdost, na kterou jsou fanoušci zvyklí, a snáší se na něj spíše kritika. Deska s názvem Warning není špatná, ovšem kluci mají na více, což od nich také jejich příznivci očekávají.

Následujícía albem všem vzali dech. American Idiot zaznamenalo obrovský ohlas. Od té doby platí, že kdo nezná Green Day, jako by nebyl. Hned titulní píseň, která kritizuje americké poměry, okupovala dlouhou dobu přední příčky světových hitparád.

Wake Me Up When September Ends je trochu z jiného soudku. Před písní následuje kratičký příběh a celkově je jiná, než je u Green Day typické. To ale vůbec není na škodu. Zejména gradace v půli této balady se chlapcům ze slunné Californie opravdu mimořádně povedla.

O tom, že deska American Idiot byla velmi dobrá, svědčí i připravovaný muzikál American Idiot, kde zazní písničky z již zmiňovaného alba. Na muzikálu se skupina samozřejmě podílí a sám frontman skupiny Billie Joe Armstrong i spoluvytváří scénář.

Ovšem než došlo k muzikálu, vydali Green Day loni ještě jednu desku s názvem 21st Century Breakdown. V současné době skupina pracuje jednak na živém albu a také prý trio vytvořilo už celkem třicet písní pro deváté studiové album. Vypadá to tedy, že se jejich fanoušci mají na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Green Day chystají deváté studiové album. Připomeňme si jejich největší hity