Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Grape festival 2011 láká do Piešťan na Hurts. Ke slyšení bude i anti-pop či Hugo Čáves

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

20. 7. 2011

FOTO: HurtsLetiště ve slovenských Piešťanech dva dny neuvidí jediné letadlo. Místo těchto neuvěřitelných strojů vyplní davy fanoušků skvělé muziky. Zavítejte také12. a 13. srpna na Grape festival a nechte se naplnit hudbou až po samý okraj vaší osobnosti.

FOTO: Hurts

Hurts vystoupí na Grape festivalu 2011 (SK), Zdroj: informationhurts.com

Piešťanský festival se může pyšnit výběrem těch nejlepších slovenských i zahraničních kapel. Jejich jména hrdě zaujala místa na line-upu, který je rozděluje na tři stage. Každá z nich tak bude nabízet vážně rozmanité kapely, jež se budou hlásit nejen k popu, rocku a hip-hopu. Na Grape festivalu totiž nebude chybět ani reggae,  anti-pop a troška folku.

Těšit se můžete na interprety, jako jsou Hugo Čáves Orchestra, Para, Diego, Puding Pani Elvisovej, Vetroplach, Yanko Kral nebo Hex. Vedle slovenských kapel, které na festivalu budou v drtivé převaze, se objeví i skupiny zahraniční. Z českých určitě stojí za zmínku Luno, Midi Lidi, DVA nebo United Flavour.

Line-up povedou Britové

Pravděpodobně největším lákadlem však budou britští Hurts. Jejich inteligentní synth-popové skladby posluchače odvedou do osmdesátých let, kdy hudba měla úplně jinou moc než dnes. Hurts se proslavili především díky singlu Wonderful Life. Skladba se objevila v komerčních i alternativněji laděných rádiích. Hurts se stali veřejně známými a oblíbenými. Titul nejzajímavějších nováčků hudební scény roku 2010 na ně právem již netrpělivě čekal. Jistá naléhavost a výborný zvuk jsou to pravé pro letní festivaly.

Dalšími zástupci Velké Británie bude trojce mladíků, kteří se chopili kytar a začali dělat hudbu s indie-popovým nádechem. Řeč je o The Wombats. Kapela je známá pro neuvěřitelnou energii, kterou při každém vystoupení vypouští do světa. Jejich vystoupení jsou neskutečně živelná a dokážou pořádně vyburcovat.

Grape festival slibuje skvělou zábavu a dva dny plné nevšedních hudebních zážitků. Jste-li hladoví po dobré muzice, přidejte se k příznivcům festivalu a přijďte hlad utišit společně. Vychutnejte si každičký tón a zapomeňte na akce bez hudebního ducha. Piešťanské letiště se otevře 12. srpna a pohostí tím nejlepším. Vstupenky jsou již v předprodeji za 29 Euro (na místě za 35 Euro). Je možné zakoupit také pouze jednodenní vstupenku za 23 Euro (na místě 28 Euro).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Grape festival 2011 láká do Piešťan na Hurts. Ke slyšení bude i anti-pop či Hugo Čáves