Menu
TOPZINE.cz
Technologie

GPS lokátor pro babičku aneb Už nikdy se vám neztratí!

Prarodiče jsou tu od toho, aby svá vnoučata rozmazlovali. Právě proto je děti mají tolik rády. Povolí jim mnohem víc než rodiče. A my dospělí svým rodičům vděčíme za náš život i za to, jakými jsme lidmi. Rodiče máme rádi a bojíme se o ně. Aby se babička ani dědeček už nikdy neztratili, pořiďte jim GPS lokátor.

Malé zařízení, které odvede velkou službu. Každému se někdy stane, že se zamotá v uličkách města a pak neví, kudy se vrátit k autu nebo domů. Kdo si dokáže zachovat klidnou hlavu, má vyhráno. Co ale třeba senioři, kteří v tu chvíli zpanikaří?

Díky chytré malé krabičce s názvem GPS lokátor už se nemusíte bát, že se babička nebo dědeček ztratí a vy je nebudete moci najít. Ušetří vám starosti i čas. Když ho totiž budou mít u sebe, stačí rychlý pohled do GoogleMaps a hned budete vědět, kde je najdete.

Jak GPS lokátor do kapsy funguje?

Lokátor pohybu je předurčen k hlídání osob, zvířat a cenných věcí. Funguje se sim kartou, která musí mít aktivní mobilní data a je schopna odesílat sms zprávy. Můžete ho bez obav používat po celém světě.

Proč je třeba do lokátoru vložit SIM kartu?

Lokátor využívá pro trackování moderních technologií jako GPS, GSM a Wifi. GPS lokalizace zjišťuje polohu zařízení v aktuálním čase za pomoci dat Globálního polohovacího systému (GPS). WiFi je bezdrátová síť pro přenos dat.

Globální systém pro mobilní komunikaci (GSM) je nejrozšířenější mobilní datová síť na světě, u které se, na rozdíl od těch ostatních, platí jen za dobu přenosu.

Díky SIM kartě lokátor zjistí aktuální polohu a tu pak odešle do GoogleMaps, nebo jako sms zprávu.

Jaké jsou výhody GPS lokátoru do kapsy?

  • Vzhledem k jeho malým rozměrům ho můžete schovat do každé kabelky, batohu, kapsy u bundy.
  • Poměrně velká výdrž baterie, kterou ještě můžete prodloužit nižší četností trackování nebo jeho vypnutí.
  • Možnost nastavit si četnost lokalizace v intervalu 5-127 vteřin.
  • Trackování můžete vypnout a nechat si lokaci zaslat jen na dotaz.
  • Snadné ovládání
  • Zobrazení aktuální polohy v GoogleMaps.
  • Možnost zobrazit si historii pohybu

GPS lokátor, nebo chytré hodinky?

Dobrá otázka. Někomu mohou spíše vyhovovat hodinky. Fungují totiž také jako mobilní telefon. Můžete si z nich oboustranně volat, posílat sms zprávy, mají k dispozici budík.

GPS lokátor je ale méně nápadný, baterie mu vydrží delší dobu a nepotřebujete mít v telefonu nainstalovanou žádnou zvláštní aplikaci. Bohatě vám postačí GoogleMaps.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

GPS lokátor pro babičku aneb Už nikdy se vám neztratí!