Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gouchos De Acero. Argentinská metalová senzace nebo YouTube fraška?

Redakce

Redakce

7. 7. 2010

Když na YouTube zadáte do vyhledávače Gauchos de Acero, narazíte na metalovou kapelu hrající cover verze slavných metalových kapel. Asi se ale zarazíte, jak může mít tahle dětská parta s pokémony v pozadí mnohamiliónové přístupy.

Gauchos de Acero, Foto: archiv kapely

Historie Gauchos

Otec členů kapely, který pracuje jako opravář počítačů, přinesl domů kolem roku 2004 kromě nového počítače i bicí soupravu. Nejstarší syn Emilio začal jamovat na bicí a jeho o čtyři roky mladší bratr se připojil s kytarou a později baskytarou. Velkými vzory Gauchos jsou rockové legendy Jimi Hendrix, B. B. King, Iron Maiden, Dio a SepulturaV listopadu 2006 přidal taťka Gauchos na stránky YouTube první hudební video s názvem Refuse/Ressist. Slavná to předělávka od kapely Sepultura. Čtrnáctiletý Emilio tehdy ještě za bicími a desetiletý Martin s kytarou a v tričku s pokémonem Pikachu rozesmějí nejen argentinský národ, ale i půlku světa. Po prvním roce má video neuvěřitelných osm set tisíc zhlédnutí.

… a další videa

Postupem času přibývají další kousky na YouTube. Emilio se ujímá vokálů a ke kapele se přidává tančící čtyřletá sestřička Carla. Gauchos pouštějí do světa internetu předělávky Pantery, Black Sabbath, Slipknot. Jedním z nejvtipnějších videí se stává jednoznačně The Trooper od britských Iron Maiden. Martin nezklame fanoušky a na mikrofonu je naražen sám Pikachu. Jako speciální host se objevuje malá sestřička, která divoce imituje hlas Bruce Dickinsona z Iron Maiden a v kytarové mezihře paří po svém takzvanou air guitar, kdy předstírá vyčerpávající hru na kytaru.  Toto video se v dnešních dnech může pyšnit skoro čtyř a půl miliónem zhlédnutí!

Chceme Gauchos naživo!

Gauchos se stávají místní uznávanou kapelou. Po roce 2006 začíná být o kapelu zájem i mezi pořadateli menších hudebních akcí a kapela dostává příležitost zahrát si na rockových akcích.

Všichni členové si dobře uvědomují svoje nedostatky v angličtině a rockovém zpěvu. To jim ale nebrání plnit si svoje sny; být slavnou rockovou kapelou. Gauchos nechtějí šokovat pouze předělávkami a natáčí desku Sembrando El Metal, zpívanou konečně v rodném jazyce. O desku i kapelu je stále větší zájem a pomalu odrostlejší dětští vlasáči dostávají regulérní prostor na metalových festivalech. Dokonce se setkávají v Buenos Aires se členy milovaných Iron Maiden.

Gauchos de Acero, Foto: archiv kapely

Gauchos bez pokémonů ukazují talent…

V roce 2008 si Gauchos troufají na argentinskou podobu soutěže Hledá se talent. Se svou hodně volně upravenou verzí Smoke on the Water od Deep Purple dostávají tři zdvižené palce. Do finále se sice nedostávají, ale je vidět, že takhle mladá parta umí dobře bavit.

Co je na tom tak zajímavého?

Kromě masivních přístupů v miliónových číslech je ceněná  především hlavní myšlenka Gauchos, a tou je hrát poctivý bigbít. Vokál sice není zázračný, ale hudebně se kapela na svůj věk slušně vyvíjí.  Existuje mnoho kapel hrajících v začátcích verze svých oblíbenců. Slyšet ale death metal v podání desetiletého kluka v tričku s pokémonem zcela upřímnou formou je prostě rarita. K tomu všemu pogující sestřička, která dodává klipům tu pravou, upřímnou rockovou zábavu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gouchos De Acero. Argentinská metalová senzace nebo YouTube fraška?