Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gossip vzkazují: Kiss my ass!

Redakce

Redakce

14. 5. 2010

l_516cf606569a49449dd190bafbd96385Gossip; trojlístek pocházející z dalekých zaoceánských končin, hrající indie rock kořeněný prvky punku, v popředí s frontmankou, co má koule. Blíží se jejich koncert a ten slibuje nezapomenutelný zážitek a nejen proto si nekonvenční trojka zaslouží řádné představení!

Zdroj: myspace.com

Gossip, Zdroj: myspace.com

Dnes již není žádnou raritou, když se interpret vyzpovídá ze svých osobních zážitků a pocitů v písni, ba co víc, je to od něj přímo vyžadováno! A tak se ani toto po různu sexuálně orientované složení netají svými choutkami a pocity. Zřejmě už víte, co mám na mysli…

Kluby, kluby, kluby… Ale my chceme výš!

Vše započala vůdkyně a nejvýraznější – jak charismaticky, tak prostorově – osobnost kapely, lesbička Beth Ditto, když roku 1999 založila v Olympii ve Washingtonu se svými spolubydlícími Brace Paine a Kathy Mendoncou kapelu Gossip. Jejich kariéra nenabírala hned zprvu závratné otáčky, byli spíše klubovou záležitostí. Ještě toho roku vydal nezávislý label K Records jejich eponymní demo nahrávku a v roce 2000 vystoupili na Ladyfestu v Olympii. Jako první hrozen úspěchu se jejich jméno objevilo v prestižním Time Magazine.

Nelehké začátky

Prvním albem se stalo That’s Not What I Head (2001), načež hned následovalo CD Movement (2002). Ani jedna z desek však nesklidila očekávaný úspěch a Gossip stále obráželi jen malé kluby a menší festivaly. Aby nebylo neúspěchů málo, opustila kapelu bubenice Kathy Mendonca. Vysoké cíle, které si Gossip vytyčili, se pomalu hroutily jako domeček z karet.

Netrvalo dlouho a našla se plnohodnotná náhrada. S novou krví za bicí soupravou, punkovou Hannah Blilie, se kapela konečně pořádně odpíchla a začala si vytvářet svůj typický a originální sound. Jestliže doposud o nich nebylo příliš slyšet, album Standing in the Way of Control (2006) přineslo kýžené ovoce v podobě mainstreamového úspěchu a různých ocenění.

Po náhlém úspěchu zatím stále zůstávají na špičce hvězdného ledovce. Pořád se snaží hýčkat si punkové kořeny, ale z jejich nové desky Music for Men (2009) je již více cítit kalkul a líbivost. Udržují si však nadále svou tvář rebelů, co se nebojí a kašlou na předsudky. A to dokazují nejen v podobě songů, ale i činů. Obézní Beth Ditto neváhala a nafotila se, jak ji pán Bůh stvořil, což se nemohlo neobjevit na titulce jednoho z nejdůležitějších hudebních magazínů NME.

Zdroj: myspace.com

Zdroj: myspace.com

Spousta velkých jmen naštěstí nezapomíná na hudební vzdělání našeho malého národa a naživo u nás performují. A tak ani Gossip neochudí česká ouška a 26. června 2010 nám v SaSaZu ukáží, zač je toho loket! Více zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gossip vzkazují: Kiss my ass!