×
TOPZINE.cz

Goran Bregović se vrací do Prahy. Přiveze mix balkánské hudby i rocku

Goran Bregovic, Zdroj: 2media

Hudebník, skladatel a producent srbsko-chorvatského původu Goran Bregović zahraje 3. listopadu v Kongresovém centru Praha a 4. listopadu v bratislavské Inter hale Pasienky.

Goran Bregovic, Zdroj: 2media

Takzvaný „Král Balkánu“ si pro své fanoušky přichystal mix jihoslovanského a romského folklóru s rockem a moderními elektronickými zvuky, které vytváří temperamentní hudbu.

Goran Bregović se začal živit hudbou již v šestnácti letech vystupováním po striptýzových barech a zároveň hrál v několika kapelách. Do povědomí posluchačů se dostal coby filmový skladatel. Spolupracuje převážně s bosenským režisérem Emirem Kusturicou, který mimo jiné natočil v roce 1992 snímek s Johnnym Deppem Arizona Dream.

Kapela pro svatby i pohřby

Bregovićova hudba zní dnes stále častěji. Se svou kapelou Weddings and Funerals Band, kterou založil v roce 1995, pořádá řadu živých koncertů.

Je členem poroty hudebního festivalu v italském San Renu a jako host se ukazuje v řadě televizních talkshow i na deskách jiných autorů. Vypracoval se do pozice nezávislého hudebního tvůrce a svou pozici komentuje: „Teď už se nemusím starat o svou kariéru, starám se pouze o hudbu.“Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..