Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Google Workspace: Nová služba, která nahradí G Suite

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 12. 2020

G Suite, sada inteligentních Google aplikací , se mění na Google Workspace. Je to pouze změna názvu? Ne úplně. Nyní Google Workspace, kromě zavedení nových log pro jednotlivé aplikace, konsoliduje nástroje zvětšující produktivitu práce, přizpůsobením balíčku dnešní populární (a často nezbytné) vzdálené práci. Co tento vývoj znamená pro uživatele?

Co znamená změna služby G Suite na Google Workspace?

Rebranding G Suite na Google Workspace není jen, jak si možná myslíte, menší aktualizace log a zavedení nového názvu. G Suite, sada nástrojů zvyšujících produktivitu a online spolupráci pro firmy, jako je Gmail, Disk, Meet a Dokumenty, které se mění na Google Workspace, představují několik nových funkcí, mj. integrace Meet, Chat a Rooms. Google nyní integruje všechny tyto nástroje a Gmail je služba, ve které se všechny spojují.

Nové funkce Google Workspace

Mezi nové funkce zavedené spolu s Google Workspace najdeme možnost vytváření dokumentů a spolupráci na nimi s hosty v Chat rooms, stejně jako náhled do souborů propojených v dokumentech, Pracovních Listech a Prezentacích, aniž bychom je museli otevírat v nové kartě. Když při práci v dokumentu zmíníme jiného uživatele, Workspace zobrazí tzv. inteligentní čip, který zobrazuje kontaktní informace a navrhuje akce, které určitě urychlí vaši každodenní práci.

Režim Obraz v obraze, který již můžeme používat v Gmailu a Chatu, bude k dispozici také v Dokumentech, Prezentacích a Pracovních Listech, což vám umožní provádět videohovory v těchto službách.

Rozšíření firmy Google Workspace Business

Zatím jsme si v G Suite mohli vybrat ze dvou dostupných balíčků: Basic a Business. Po zavedení třetího balíčku můžeme využít jednu z těchto možností:

  • Business Starter (dříve G Suite Basic),
  • Business Standard (dříve G Suite Business),
  • Business Plus (nový balíček).

Rozšíření možností na výběr je dobrou zprávou zejména pro malé a střední firmy, které nyní mohou lépe přizpůsobit službu Google Workspace Business svým potřebám a možnostem. Je důležité vědět, že Google zavádí limit 300 licencí, pro které jsou výše uvedené balíčky k dispozici. Podniky s více zaměstnanci si zase mohou vybrat z balíčků Google Workspace Enterprise.

Vývoj v Google Workspace  je způsob, jak se přizpůsobit nutnosti práce na dálku. V době, kdy spolupráce často musí probíhat bez každodenních schůzek v kanceláři, sada nástrojů pro její optimalizaci vám pomůže ušetřit čas a soustředit se na úkoly, ale také udržovat dobré vztahy mezi zaměstnanci. Workspace je navržen tak, aby to usnadnil.

Jak se mohu připravit na nadcházející změny? Jako uživatel nebo správce služby G Suite se můžete spolehnout na podporu svého partnera Služby Google Cloud a společně s ním na  bezproblémový přechod na Google Workspace. Pokud nespolupracujete s Partnerem Google, můžete kontaktovat Fly On The Cloud, společnost, která implementuje služby Google Cloud v českých společnostech již 6 let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Google Workspace: Nová služba, která nahradí G Suite