Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Goodfellas představili své nové album Robbery Blues

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

23. 3. 2011

Ve středu 23. března proběhla v pražském klubu Rock Café tisková konference, na které kapela Goodfellas představila své nové album Robbery Blues, jehož natáčení probíhalo v lednu v kalifornském studiu Philadelphonic.

Foto: Goodfellas

Goodfellas představili své debutové album, Zdroj: archiv Goodfellas

Kapela Goodfellas vznikla v roce 2007 v Karlových Varech a hned od začátku se celkem jasně profilovala svým akustickým rockem. Bez přílišné nadsázky o sobě prohlašují: „Dokážeme Vám, že i s akustickou kytarou můžeme vymlátit okenní tabulky a naštvat sousedy!“

Tito mladíci se před nedávnem vrátili z Kalifornie, kde v lednu nahrávali své debutové album Robbery Blues. Při té příležitosti uspořádali tiskovou konferenci, na které zároveň představili klip k aktuálnímu singlu Bobby Long a oznámili termíny svého turné k nové desce.

Desku vyhráli v kasinu

Album Robbery Blues oficiálně vyjde 28. března u nakladatelství Indie MG, už od 21. března je ale volně ke stažení, koncertní křest alba proběhne 6. dubna v pražském Paláci Akropolis. Magazín Topzine.cz vám už brzy nabídne recenzi této debutové desky kapely Goodfellas.

Především kvůli velkým zkušenostem s kapelami podobného ražení se Goodfellas rozhodli natočit album ve Spojených státech amerických, konkrétně u producenta Chrise DiBeneditta, který už dříve ve svém studiu Philadelphonic  produkoval desky například projektu G Love & Special Sauce, kapele Slightly Stoopid a dalším.

Na desce hostovalo několik zajímavých umělců, zmiňme například Dominiku Haškovou, která na sebe upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent, nebo Tima Shanka, saxofonistu kapely G Love & Special Sauce.

Celá deska by dost možná nevznikla v současné podobě, nebýt jedné obrovské náhody. „Na desku jsme samozřejmě potřebovali dost finančních prostředků. V zápalu věci jsem dokonce vsadil své úspory v kasinu.“ říká kytarista kapely. O svůj vklad sice přišel, ale seznámil se při té příležitosti s majitelem loterijní společnosti Milutinem Peričem, který se rozhodl natáčení desky financovat.

Foto: Goodfellas

Goodfellas rádi natáčí u moře, po Polsku tentokrát zamířili do Kalifornie, Zdroj: archiv Goodfellas

Od 12. března jsou Goodfellas na turné ke své nové desce Robbery Blues, v rámci kterého odehrají velké množství koncertů nejen po České republice, ale také po Maďarsku, Německu, Rakousku a také Slovensku. 6. dubna pokřtí kapela svou debutovou desku v pražském Paláci Akropolis. Už nyní se můžete těšit na rozhovor s touto acoustic-rockovou kapelou, který nám kapela přislíbila právě na den konání koncertního křtu desky Robbery Blues.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Goodfellas představili své nové album Robbery Blues