Menu
TOPZINE.cz
Sport

Golfová sezóna v ČR vyvrcholila o víkendu na Kaskádě

Redakce

Redakce

14. 10. 2010

FOTO: Golfový míčekZávěrečný turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 se uskutečnil v Jinačovicích poblíž Brna. Grand Finále slibovalo dramatickou podívanou, neboť se nerozhodovalo jen o vítězi nejštědřeji dotovaného českého turnaje, ale také o celkovém vítězi Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010.

FOTO: Ondřej Lébl

Ondřej Lébl Foto: Freedrive

Do brněnsko-jinačovického areálu se sjela česká profesionální golfová špička usilující o vítězství na Tour, ale nechyběli ani profesionálové ze zahraničí. Klání si nenechali ujít například Slovinci Daniel a Andrej Kraljičovi, Kanaďan John Horsky či Španěl Pablo Hojas. Turnaj disponoval historicky nejvyšší dotací milion korun, kterou si rozdělilo 40 hráčů.

Hrálo se na tři kola, od čtvrtka do soboty. Po prvním kole opanoval první příčku John Horsky, Kanaďan s českými kořeny, který zahrál 68 ran. Na páteční druhé kolo však v dobrém vzpomínat rozhodně nebude. Poté, co zahrál 84, se propadl na 12. místo a ztrácel na vedoucího Marka Nového dvanáct ran.

O vítězi rozhodlo play off

Foto: Vítěz Ondřej lébl

Vyhlášení vítěze Foto: Antonín Krčmář, PGA Czech

Do třetího kola tedy nastupoval z první pozice Nový se skóre even par, pronásledován dvojicí Lébl, Matúš, kteří ztráceli před finálovým kolem na Nového 2 rány. Na nápravě tohoto stavu začali pracovat již na první devítce. Lébl zahrál dvakrát do birdie, Matúš připsal do skór karty ještě o birdie víc a dostal se tak na první pozici, zatímco Nový se po dvou bogey pořadím propadl. V závěru kola se na vedoucí hráče, i díky třem birdie na jamkách 15 až 17, dotáhl Lukáš Tintěra. Klíčový souboj mezi Matúšem a Léblem se měl uskutečnit na osmnácté jamce. Prvně jmenovaný však svou druhou ránu poslal do vody a zahrál double bogey, což stačilo jen na třetí místo, Lébl uhrál bogey a čekalo jej tak play off s Tintěrou.

Play off zahájili oba hráči parem na desítce, aby se následně přesunuli na osmnáctku, která již přinesla rozuzlení. Na osmnáctce navštívil Tintěra svou druhou ranou vodní překážku a Léblovi nakonec stačil na vítězství par.

Vyhlášení výsledků bylo spojeno s oslavou 20. výročí založení PGAC (české PGA) a zúčastnil se ho také prezident PGAs of Europe Heinz Fehring. Vítěz klání v jinačovickém resortu Kaskáda a vítěz Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 Ondřej Lébl obdržel šek na 170 000 Kč, půlroční zapůjčení terénního vozidla a také pivo na celý rok od generálního partnera túry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Golfová sezóna v ČR vyvrcholila o víkendu na Kaskádě