Golema oživí na Štvanici. Poskládejte si sami hororový příběh

Hned zkraje nové divadelní sezony můžete zažít divadlo tak, jako nikdy dříve. Netradiční projekt Golem na Štvanici přináší sdružení Tygr v tísni, složené především ze studentů a absolventů DAMU.

FOTO: Golem na Štvanici_1
Site specific Golem se blíží. Zdroj: Třešeň ze Sadu

Od 1. do 21. září je návštěvníkům otevřena vila č. p. 858 na Štvanici a hostí projekt v režii Ivo Kristiána Kubáka. Předlohou se stal román Golem Gustava Meyrinka. Unikátní zpracování metodou imerzního divadla je inspirováno skupinou Punchdrunk, která působí v Americe a Velké Británii.

FOTO: Golem na Štvanici_2
Každá část příběhu se odehrává v jiném koutě vily.

Na každém místě vily se odehrává jen část příběhu, navíc v různém zpracování, a diváci prochází domem a celý příběh si sami skládají dohromady. Díky tomu se diváci stanou jakousi jeho součástí, ocitnou se na pomezí snu a skutečnosti a proniknou do alternativní reality.

Jedná se o zcela ojedinělý projekt v České republice i ve střední Evropě, který nabídne navíc možnost vstupu do běžně nepřístupných míst zapomenuté vily v historicky významné části města.

FOTO: Golem na Štvanici_3
Příběh si diváci poskládají sami.

V projektu se představí například Anna Stropnická, Eva Josefíková, Filip Kaňkovský, Matěj Nechvátal a mnoho dalších. Celkem se na projektu podílí třicet herců, tanečníků a hudebníků, deset výtvarníků a čtyři členové režijně-dramaturgického týmu.

Golema na Štvanici můžete navštívit během tří zářijových týdnů každý den.

Golem na Štvanici: 1.–21. září

Golema oživí na Štvanici. Poskládejte si sami hororový příběh
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Golema oživí na Štvanici. Poskládejte si sami hororový příběh

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*