Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Goldfrapp vystoupí v Praze již za necelé dva týdny

Redakce

Redakce

2. 10. 2010

Duo Goldfrapp tvoří zpěvačka Alison Goldfrapp a producent Will Gregory, kteří patří k předním britským klubovým kapelám. Společně se chystají 12. října do pražského klubu SaSaZu, kde představí novou desku Head First, kterou vydali v březnu letošního roku.

Goldfrapp, Zdroj: goldfrapp.com

Goldfrapp vznikli v roce 1999 v Anglii a o rok později vydali debutovou desku Felt Mountain, která se nesla v duchu minimalistické elektroniky, snivých melodií a podmanivého hlasu Alison. Kritici přijali debut velmi pozitivně, získal dokonce dvě ceny Merkury. Další alba, Black Cherry a Supernature, se již nesou ve více tanečním rytmu, což jim otevřelo dveře k širšímu publiku, než byli zvyklí.

Vstupenky on-line můžete koupit zde.

Rok 2008 dal zrod jejich dalšímu albu, které bylo v pořadí již čtvrtým počinem, a to k velmi folkovému Seventh Tree. V roce 2009 nahráli Goldfrapp hudbu k filmu o mladém Johnu Lennonovi. V březnu letošního roku přišli s poslední novinkou Head First, kde využili disko taneční hudbu 80. let a opět dali průchod nadýchanému projevu Alison.

Goldfrapp se představí pražskému publiku již 12. října v klubu SaSaZu. Přivezou kousky z nového alba Head First, ale těšit se můžeme určitě i na starší skladby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Goldfrapp vystoupí v Praze již za necelé dva týdny