Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Goldfrapp útočí střemhlav na taneční scénu. Úspěšně!

Redakce

Redakce

23. 6. 2010

Skupina Goldfrapp, kterou tvoří dvojice Alison Goldfrapp a Will Gregory, patří v současnosti k nejpopulárnějším interpretům na elektronické popové scéně. Koncem března přišli s novým, v pořadí pátým, studiovým albem.

Goldfrapp, Zdroj: goldfrapp.com

Album Head First vznikalo téměř dva roky, a to střídavě v Londýně a ve městě Bath. Nese se v úplně jiném duchu, než byste možná od této kapely čekali. Goldfrapp na sebe poprvé upozornili melancholickou a snovou hudbou, kterou mnozí nazývají triphopem, později ale dali průchod svižnějším elektronickým experimentům. Přestože vzešli z alternativní scény, nejednalo se v jejich případě jen o sladký elektro popík, ale svým výtvorům vždy dávali něco navíc, alespoň v podobě složitějších a extravagantních aranží.

Jejich fanoušky vždy tvořila víceméně alternativní komunita, Head First si ale podmaní širší publikum. Album je neskutečně pozitivní, od začátku do konce. Nejedná se ale pouze o nebeský pop, album skvěle mixuje inspiraci disko hudbou 80. let a současnou scénu. Toto je krásně znát na singlu Rocket, který reprezentuje celé album a v současnosti zní na vlnách českých rádií. Na první poslech si pomyslíte, že jste se právě ocitli v éře legín a trvalé, ale opak je pravdou, na další poslech už objevíte zajímavé elektronické smyčky a aranže tak typické právě pro Goldfrapp.

Goldfrapp si vždy zakládali na podmanivém a charismatickém projevu zpěvačky Alison a nejinak je tomu i na novince Head First. To, že se hudebně vydali úplně jiným směrem, než se možná po posledním albu očekávalo, rozhodně není na škodu. Oprášená popová taneční hudba v tomto případě není jen pouhou výplní hudební scény.

Album je možné koupit online zde.

Goldfrapp – Head First

Vydáno: 22. březen 2010
Celkový čas: 38:10
Skladby: Rocket, Believer, Alive, Dreaming, Head First, Hunt, Shiny And Warm, I Wanna Life, Voicething
Vydalo: EMI

Celkové hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Goldfrapp útočí střemhlav na taneční scénu. Úspěšně!