Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Goethe-Institut slaví 25 let. Prožijte zdarma 25hodinový kulturní maraton!

Redakce

Redakce

30. 9. 2015

S Goethe-Institutem máme možnost učit se německy a poznávat německou kulturu již čtvrt století. Přijďte to s ním oslavit i vy. Akce plná netradičních her a vystoupení začíná již tento pátek!

budova_goethe_institutu_praha_masarykovo_nabrezi

Budova Goethe-Institutu na Masarykově nábřeží v Praze

O Goethe-Institutu

Goethe-Institut je německý kulturní institut, který podporuje nejen znalost a výuku německého jazyka, ale usiluje také o mezinárodní kulturní spolupráci. Světu se snaží zprostředkovat komplexní obraz Německa a jeho kultury. O vzdělávání se stará prostřednictvím rozsáhlé sítě kulturních společností, čítáren či jazykových center umístěných ve spoustě zemích světa. I Česká republika má tu čest být jeho hostitelem.

Kdy a kde se kulturní maraton koná?

Tento víkend Goethe-Institut oslaví 25. výročí. K této příležitosti pro vás připravil dva dny plné poznání a zábavy s německým nádechem. Akce se koná na adrese pražského Goethe-Institutu: Masarykovo nábřeží 32, Praha 1. Maraton kulturních zážitků začíná v pátek 2. října v 11:00 a končí v sobotu 3. října v 12:00. Vstup je volný.

Co se bude dít?

Čeká nás představení jedinečného Německého proudového orchestru (ano, má to něco společného s elektřinou) či čtení z první pražské učebnice němčiny a češtiny. Akci navštíví spousta hostů, včetně německého velvyslance a pražské primátorky, proběhne degustace ve vinném sklípku a budou se zpívat (nejen) německé lidové písně. Vrcholem bude slavnostní odhalení Goethova pomníku před budovou institutu.

Zapojíte se i vy

Pro návštěvníky akce je připravena spousta her, ve kterých budou cestovat Německem či například hledat cestu na německé univerzity. Uzdu své fantazii mohou děti i dospělí popustit u interaktivního hudebního stolu anebo v kreativní dílně. Anebo se můžete nechat zkrášlit v Goethe Salonu. Kromě Minikurzu němčiny bude k dispozici i kurz swingového tance pro začátečníky i pokročilé.

Goethova hádanka a bavorské klobásy

V Goethe-Institutu máte tento víkend rovněž šanci vyhrát hodnotné ceny od Českých drah. Pro zapojení do soutěže stačí vyplnit quiz, který dostanete u vstupu. Na odpovědi na otázky jistě přijdete, jen co projdete budovou. Využít můžete rovněž možnosti zapsat se bezplatně do knihovny Goethe-Institutu. Akce je zakončena nefalšovanou bavorskou snídaní s klobásami, preclíky a pivem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Goethe-Institut slaví 25 let. Prožijte zdarma 25hodinový kulturní maraton!