Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Goethe-Institut chystá Goethe-Automat, tak si přijďte pro něco pěkného na čtení a dobrého na zub

Jana Dobešová

Jana Dobešová

27. 11. 2010

FOTO: Goethe-Automat

Pražský Goethe-Institut opět připravuje další úžasnou akci. Tentokrát se jedná o noc plnou literatury a komiksu nazvanou „Goethe-Automat“. Bohatý program s volným vstupem se rozjede v sobotu 27. listopadu, rozhodně si ho nenechte ujít!

FOTO: Berlínský Dóm

Berlínský Dóm, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Právě v sobotu 27. listopadu v 18:00 začne v pražském Goethe-Institutu, který sídlí na Masarykově nábřeží 32, akce nazvaná Goethe-Automat a potrvá pouhých šest hodin, tedy do Popelčiny oblíbené doby, do půlnoci. Na otázku, proč je akce nazvána automatem, odpovídá jeho žánrová nezaměřenost. Nejenže program není sjednocen žánrově, ale není profilovaný ani jazykově. Navíc mají návštěvníci jedinečnou možnost poznat i prostory Goethe-Institutu, které za normálních okolností zůstávají skryty.

Nejzajímavější je připravený program

Hlavními jazyky Goethe-Automatu budou samozřejmě čeština a němčina, a tak zde bude možné potkat jak české, tak i německé autory. Na seznamu jsou jména jako Bert Papenfuß, Ann Cotten, Marc Degens, Radka Denemarková, Radek Fridrich, Sylva Fischerová, Tobiáš Jirous, Myriam Keil, Martin Langer, Igor Malijevský, Marek Najbrt, Andreas Platthaus, Kateřina Rudčenková, Jaroslav Rudiš, Saša Stanišić, Šimon Šafránek, Jiří Štrébl, Benjamin Tuček a Kateřina Tučková.

Kromě klasického autorského čtení v knihovně se uskuteční také netradiční desetiminutová čtení mezi čtyřma očima v prostorách sauny nebo komiksová čítárna. Mezi méně obvyklé atrakce můžeme zařadit i laserovou show, projekci hudebních videofilmů nebo tanec na beaty DJ Šimona Šafránka. Chystá se i moderovaná diskuse s českými i německými autory nebo vernisáž výstavy Komiks, manga a spol. Nová německá komiksová kultura. Klasickou tombolu vystřídá výherní automat s překvapením.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Goethe-Institut chystá Goethe-Automat, tak si přijďte pro něco pěkného na čtení a dobrého na zub