Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Godzilla bude znovu probuzena v roce 2012

Redakce

Redakce

3. 4. 2010

godzilla-remakeAčkoli remake z roku 1998 v žebříčku Box Office zklamal, produkce Legendary Pictures plánuje zmrtvýchvstání obrovského monstra v novém snímku. Datum vypuštění je předběžně stanoveno na rok 2012.

Godzilla (1998) Zdroj: aceshowbiz.com

Godzilla (1998) Zdroj: aceshowbiz.com

Obrovité monstrum zvané Godzilla tak opět vtrhne do kin. Legendary Pictures dalo na vědomí, že získalo práva na ztvárnění nového snímku založeném na Tóhó ikonickém charakteru. Natáčení je plánováno ve spolupráci s Warner Bros., které bude spolufinancovat a spoluprodukovat uvedený projekt.

Dle tiskového prohlášení se Legendary Pictures chvástá, že se zamýšlí přiblížit filmu a jeho postavám v reálné podobě jak je jen možné. Společnost taktéž slibuje brzké ohlášení režiséra, a to s přihlédnutím k faktu, že je snímek očekáván, jak již bylo zmíněno, v roce 2012.

Godzilla hodna fanoušků?

„Naším cílem je produkovat Godzillu, která by se nám, jakožto fanouškům, opravdu líbila,nechal se slyšet Thomas Tull, předseda a ředitel společnosti Legendary Pictures. O míře naplnění těchto slov se brzy přesvědčíme.

Japonský plakát k filmu Godzilla (1954) Zdroj: wikipedia.org

Japonský plakát k filmu Godzilla (1954) Zdroj: wikipedia.org

Exkurz do historie

Prvního velkého zfilmování se tento motiv dočkal v roce 1954, a to v japonském snímku Gojira, monstrum se pak na plátna amerických kin dostalo až ve vzpomínaném remaku z roku 1998. Snímek byl režírován Rolandem Emmerichem a tím, že vydělal pouhých 44 miliónů dolarů v průběhu prvního promítací víkendu, prý úplně nenaplnil představy studia.

Godzilla

Žánr: akční/Sci-fi
Datum uvedení: 2012
Studio: Warner Bros./Legendary Pictures

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Godzilla bude znovu probuzena v roce 2012