Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Glutathion aneb doplňky stravy, které by vám neměly chybět

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 12. 2021

Je vám slovo glutathion povědomé nebo vůbec netušíte, o co se jedná? Tento silný antioxidant je často přehlížený a nedostává se mu takové pozornosti jako jeho kolegům. Co byste o glutathionu měli vědět? A proč není od věci zvážit jeho příjem ve formě doplňků stravy?

Silný antioxidant a jeho význam pro tělo

Glutathion je silný antioxidant, který si umí lidské tělo samo vyrobit. Vzniká v játrech a slouží k posílení obranyschopnosti organismu, neutralizuje volné radikály a napomáhá k aktivaci dalších antioxidantů. Jenomže jeho produkce se s přibývajícím věkem snižuje a je dobré dodávat ho do svého těla zvenčí. Lipozomální glutathion je nejlépe vstřebatelná forma tohoto antioxidantu.

Z čeho se glutathion skládá

Zajímáte-li se více o lidské tělo a jeho fungování, možná si kladete otázku: co je to glutathion a z čeho se skládá? Pokud pro vás není dostačující odpovědí to, že se jedná o silný antioxidant, máme pro vás detailnější vysvětlení. Glutathion je tripeptid.

To znamená, že se skládá ze tří aminokyselin, které jsou následující:

  • cystein,
  • glycin,
  • kyselina glutamová.

Přirozený výskyt glutathionu ve stravě

Kromě toho, že si lidské tělo dokáže glutathion vyrobit samo, vyskytuje se přirozeně také v brokolici, květáku, kapustě či řeřiše. Jestli tyto druhy zeleniny nepatří k vašim oblíbeným, upřednostněte příjem glutathionu ve formě doplňků stravy. Se značkou Pure rituals máte jistotu, že konzumujete glutathion, který je v lipozomální formě a skvěle se vstřebá.

Myslete na své zdraví a nepodceňujte příjem antioxidantu, o kterém jste možná nikdy předtím neslyšeli, ale přesto je pro váš život nezbytný. Glutathion můžete přijímat jak ze stravy, tak i z doplňků, a napomoci tak svým játrům, ve kterých přirozeně vzniká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Glutathion aneb doplňky stravy, které by vám neměly chybět