Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Glen Hansard a Markéta Irglová míří s novou deskou do Čech!

Katarína Straková

Katarína Straková

28. 10. 2009

The Swell SeasonGlen Hansard a Markéta Irglová po kratší odmlce opět naladili kytary a rozechvěli hlasivky a nahráli tak novou desku Strict Joy. Ta navazuje na jejich předchozí album Once, jehož součástí je mimo jiné i oskarová pecka Falling Slowly. Na českých pultech se Strict Joy poprvé ohřála 26. října.

Glen Hansard a Markéta Irglová, Zdroj: archiv

Glen Hansard a Markéta Irglová, Zdroj: archiv

Kromě nového CD chystá projekt The Swell Season další příjemnou událost. HansardIrglovou se v příštím roce vypraví na evropská pódia, své turné zahájí právě v České republice, konkrétně 1. února 2010 ve velkém sále pražské Lucerny a o den později navštíví také Brno, kde je bude možné slyšet v tamním Semilassu. „Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu,“ říká Marek Irgl, otec Markéty.

Do Prahy tato umělecká dvojice dorazí s muzikanty z Glenovy spřízněné kapely The Frames, a to po téměř dvou letech. Naposledy se zde totiž ukázali v červnu 2008, následně na několika zdejších letních festivalech, poté se věnovali spíše koncertování za velkou louží, ale i v Japonsku nebo v Jižní Koreji, kde se album Once stalo dokonce nejprodávanější zahraniční plackou roku.

Vstupenky na nadcházející koncerty jsou k zakoupení od 23. října v klasických předprodejních sítích. Na pražský koncert se ceny pohybují mezi 440 a 935 korunami, do Brna budou lístky v prodeji za 750 a 875 korun (obojí včetně poplatků).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Glen Hansard a Markéta Irglová míří s novou deskou do Čech!