Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Glamour styl zajistí, že vám muži budou padat k nohám. Ověřeno!

FOTO: Scarlett JohanssonMnozí si pod slovem glamour představí lehce erotické fotografie, někomu se vybaví rockeři osmdesátých let s dlouhými navlněnými vlasy. Původně však glamour znamenal očarovat.

FOTO: Scarlett Johansson

Scarlett Johansson umí nosit glamour, Zdroj: youtube.com

Ten glamour styl, který vám dnes představíme, vznikl v padesátých letech jako snaha o více než velmi sexy, ale stále elegantní a sofistikované zdůraznění ženskosti. Nejde tedy o princip vyzývavosti, který vídáme dnes. Nejedná se o obsesi opálenými blondýnami v bílých bikinách běhajícími po pláži ve zpomaleném záběru.

Glamour je daleko rafinovanější. Svedete muže, aniž byste musely přistoupit ke zbytečné lascivnosti, která i jim už za ta léta čím dál tím častěji začíná připadat ohraná místo vzrušující. I proto glamour padesátých let obživl a vrací se mezi nás v celé své kráse.

Svatá glamour pětice

Rudé nehty jsou prý muži daleko oblíbenější než francouzská manikúra, naštěstí pro nás jsou i daleko jednodušší, takže si je můžete s čistým svědomím upravovat samy doma.

FOTO: Rtěnka a lak na nahty Chanel

Rudá je barva glamour stylu, Zdroj: chanel.com

Rudé rty ve stejném odstínu jako nehty mají být pro muže nejen úchvatné na pohled, ale měly by působit příjemně i na dotek. Vyplatí se upustit od šťavnatých lesků a nahradit je hedvábnou rtěnkou doplněnou velmi jednoduchým líčením očí. Opravdu. Stačí jemný smetanový stín, tenká černá linka na horní linii řas a řasenka, se kterou rozhodně šetřit nemusíte.

Hladké vlasy se nebojte vyčesat do drdolu, aby byl vidět krk. Pakliže máte čas, zkuste vlasy lehce navlnit, ale žádné bouřlivé hřívy!

Oblečení volte takové, aby zvýraznilo, nikoli odhalilo vaše přirozené křivky. V sukni do pasu, i kdyby měla být do půli lýtek, vždy zabodujete. Nezapomeňte také, že jde hlavně o siluetu. Vaší miniaturní brože na fazónce si žádný muž nevšimne.

FOTO: Dita Von Teese

Rudé rty, výrazná linka a hladké vlasy Dity Von Teese, Zdroj: yotube.com

Vysoké podpatky jsou samozřejmostí pro každou dámu, nebo by alespoň měly být. Čím vyšší, tím lepší. Ale přeci jen není radno si zahrávat. Pamatujte, že boty mají vyzdvihnout vaši siluetu, ne ji deformovat prapodivnou chůzí.

Dita Von Teese

Tato osmatřicetiletá burlesque tanečnice a návrhářka se stala nejvýznamější propagátorkou starého glamour a muži včetně známého zpěváka Marilyna Mansona jí padají k nohám. A takhle můžete vypadat i vy! Kdo by nechtěl?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Glamour styl zajistí, že vám muži budou padat k nohám. Ověřeno!