×
TOPZINE.cz

Gipsy.cz se svým albem Reprezent bodují u zahraničních recenzentů

FOTO: Gipsy.cz

Album Reprezent, které česká kapela Gipsy.cz vydala v loňském roce, sklidilo pozitivní ohlas v britském časopisu Songlines. V tomto uznávaném časopise zabývajícím se worldmusic bylo zařazena deska českých muzikantů mezi Top of World album. Skladba Benga beating se dokonce objevila na stejnojmenné kompilaci.

„Již předchozí zahraniční recenze alba jsou velmi pozitivní a užívající frázi Highly recommended!“ sdělil pro Topzine.cz Přemysl Štěpánek z Indies Scope Records a dodal: „Album Reprezent se navíc pravě nyní dostává na britský trh v distribuci Discovery Records Ltd.“

Koncem minulého roku bylo album Reprezent distribuováno v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Holandsku, Belgii, ale také v Japonsku a USA. Během letošního jara by se mělo dostat i na španělský, portugalský, italský a francouzský trh.

„Kapela Gipsy.cz, která intenzivně nyní pracuje na svém vystoupení v semifinálovém kole mezinárodní soutěže Eurosong, pravděpodobně čeká stejně hektický rok, jako byl ten předchozí,“ řekl Štěpánek.

Česká televize se v roce rozhodla o účasti Gipsy.cz v Eurovision Song Contest 2009 na základě práva nominovat interpreta písně přímo a nevypisovat národní výběrové kolo. Podle předběžných informací si Češi budou moci vybrat jednu ze dvou písní, s níž se Gipsy.cz v semifinále představí, hlasováním prostřednictvím sms zpráv od 1. do 14. března.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..