Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gipsy.cz budou natáčet videoklip k novému singlu

Adriana Semlová

Adriana Semlová

28. 4. 2011

FOTO: Gipsy.czNa konci minulého týdne vyšlo skupině Gipsy.cz v pořadí třetí studiové album. První singl z desky už je v éteru některých rádií a nyní se k němu bude točit i videoklip.

FOTO: Gipsy.cz

Gipsy.cz vydali nové album, Zdroj: gipsy.cz

Novinka se točila v původní sestavě Gipsy.cz – kontrabasista Jan Surmaj, kytarista a akordeonista Petr Surmaj, houslista Vojta Lavička a lídr celého projektu a hlavní skladatel Radek Banga. Styl, do kterého by se deska zařadila, skupina s nadsázkou nazývá mexcikánský western.

Skupina Gipsy.cz vydala po dlouhých třech letech 22. dubna novou desku s názvem Desperado. Titulní singl nese stejný název jako celé album. Videoklip k písni Desperado se bude točit podle scénáře režiséra Milana Šteindlera 8. a 9. května a to ve Western parku Boskovice. Frontman kapely Radek Banga podporuje motivační projekt pro mladé lidi Dream Catcher – Chyť svůj sen. A právě účastníkům soutěže Dream Catcher – Tutofka nabídl, aby si v chystaném klipu zahráli.

Radek také prozradil, že si v klipu zahraje Martin Klásek, šéf uměleckého souboru Divadla Spejbl a Hurvínek. „Zahraje si texaského kovboje, on na to má obličej a skvělý výraz, už se na to moc těším!“ dodal Radek.

Ukázka singlu Desperado

Skupina, která před třemi lety vystoupila jako první česká kapela na legendárním britském festivalu v Glastonbury, však nyní nepracuje jen na klipu. Na jaře odehráli Gipsy.cz turné v Austrálii, kde se stali hlavními hvězdami festivalů. Ještě před natáčením videa hrají 6. května v berlínském klubu Aufbau Haus. Koncertní program pro domácí fanoušky zahrnuje festivaly Mezi ploty, United Islands, České hrady.cz a Moravské hrady.cz. Dále se také chystají do Polska, Maďarska a na Slovensko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gipsy.cz budou natáčet videoklip k novému singlu