Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Geopatogenní zóny: Kam si lehnout, aby se vám dobře spalo?

Redakce

Redakce

1. 8. 2010

Od pradávna platí, že kam si lehne kráva, tam postavte dům a na místo v domě, kam si lehá pes, postavte postel. Jenže to se snadno řekne. Těžko povezete dobytek k výběru stavební parcely a nejsem si jistá ochotou sousedů, kteří by vám měli půjčit psa, protože se chcete přestěhovat do nového bytu. I když něco na tom možná bude…

Moje maminka říkává, že kdo má čisté svědomí, vyspí se dobře všude. Ale co když se v noci budíte, dlouho nemůžete usnout, ráno jste unaveni a jste si jisti, že svědomím to není? Možná jsou na vině právě geopatogenní zóny. Tento fenomén staří Číňané již před 4000 lety označovali jako dračí žíly. Jedná se o místa, kde se nachází podzemní vodní toky, geologické anomálie (zvrásnění, zlomy, radioaktivní místa apod.), nebo Hartmannovy či Curryho pásy, které vytváří husté sítě podle směrů světových stran. Uměle vytvořené zóny jsou místa s vysokou koncentrací elektromagnetického smogu, který vzniká převážně z počítačů, mobilů atd.

Jak poznáme geopatogenní zónu?

Až 80% lidí dokáže rozeznat geopatogenní zónu už po krátkém nácviku. Ostatní mohou využít služeb různých senzibilů a proutkařů, kteří k tomu používají virgule nebo kyvadla. Dobrým indikátorem jsou zvířata. Protože geopatogenní zóna vydává infrazvuk, pes na ní nemůže spát. Připomíná mu to vrčení (ovšem má-li pes svého pána opravdu rád, lehne si za ním kamkoliv, pak má bohužel i podobné nemoci, jako člověk). Opakem je kočka. Pokud se jí někde líbí, přede. To je zvuk velmi podobný zmíněnému infrazvuku z geopatogenní zóny a proto jí tento prostor dělá dobře. V oblíbeném místě kočky si proto nezřizujte ani postel ani pracoviště.

Nejen zvířata, ale i malé děti jsou dobrým indikátorem. Těhotné často ani nenapadne, že nadměrné kopání miminka např. v noci je způsobené tím, že leží v geopatogenní zóně. Po narození nechce dítě v těchto místech ležet, v noci se častěji budí a pláče. Některé děti se v noci více potí a jsou opakovaně nemocné.

Dlouhodobí pobyt v těchto zónách vede k častým angínám, astmatu, u starších potom k vysokému krevnímu tlaku, zánětu žil, bušení srdce, neplodnosti, cukrovce, nebo k rakovině. Časté jsou také bolesti páteře, hlavy, kloubů a další zdravotní potíže. Čím se člověk vyskytuje v geopatogenní zóně déle, tím jsou obtíže závažnější. Vždy však záleží na typu a intenzitě zóny. Avšak ten, kdo se chce úspěšně léčit, měl by myslet na působení zmíněných zón.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Odstínění geopatogenních zón

Odstíněním lze vytvořit prostor, kde nemůže škodlivá energie působit na organismus. Stává se, že po odstínění bolestivé stavy mizí, tělo rychle regeneruje a nemoci, které ustoupí, se už nevrací. Bohužel, potřeby odstínit prostor od účinků negativních zón občas využívají i podvodníci, kteří nabízí zázračné vynálezy za nemalé peníze. Takovýchto komerčních odrušovačů je na trhu několik, o jejich účinku však můžeme vést polemiky.

Pro nejlepší ochranu je dobré mít dostatečně silnou auru. Toho docílíme dobrou životosprávou a psychikou a samozřejmě různými cvičeními. Dále se nabízí Feng Shui, které odstraňuje nemoc z okolí uspořádáním věcí a barev tak, aby byl člověk se svým okolím v harmonii. Někdy stačí pouze přemístit nábytek v místnosti. Důležité je odstranit (nebo zakrýt) zrcadla v ložnici, která by ve spánku mířila na vás, protože zrcadlo může negativní vibrace znásobovat. Pro ochranu vlastního zdraví lze využít i síly drahých kamenů a krystalů, které mají čistící a léčivé účinky.

Pro nebo proti?

Jelikož dostupná technika není schopna geopatogenní zóny a jejich účinek přesně změřit, chybí tak vědecký podklad pro vysvětlení tohoto jevu. V tomto směru jsou neustále prováděny mnohé výzkumy, jsou popisovány např. místa, kde je nevysvětlitelný výskyt rakoviny (nebo jiných onemocnění) u všech lidí, kteří v daném domě nebo lokalitě bydlí, avšak změřitelný důkaz chybí. Můžete tak tomuto problému věřit nebo nemusíte.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Geopatogenní zóny: Kam si lehnout, aby se vám dobře spalo?