Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Geoff Tyson/The Wavemen: Česko úrodnou půdou pro Američany

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

20. 1. 2010

The-Wavemen-Lucien-ZellTo, že je naše česká země krásná, víme všichni. Dokonce se zdá, že si to nacionalisticky nemyslíme jenom my. Praha se stala inspirativním místem i pro spoustu Američanů. A to na tolik, že se zde dokonce usadili a tvoří. 

The Wavemen: Lucien Zell, Zdroj: archiv

The Wavemen: Lucien Zell, Zdroj: archiv

Přesně tohle je případ kytaristy Geoffa Tysona a básníka a člena skupiny The Wavemen, Luciena Zella. Do Prahy se přestěhovali před dvěma lety, začali pracovat na nových projektech a s českými přáteli založili kapely, se kterými hrají po klubech. Na potvrzení toho všeho se navíc rozhodli vydat společné album, které obsahuje šest písní Tysona a šest od The Wavemen. Album bude pokřtěno na společném koncertě 14. února v pražském klubu Vagon. Poté vyrazí Američani se svými kapelami koncertovat i po dalších českých a moravských městech.

Světově uznávaný hudebník Geoff Tyson, student kytarového mága Joea Santrianiho, má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru spojenou se zvučnými jmény jako Duran Duran, Kirk Hammet (Metallica) nebo Steve Vai, jeho klipy se objevují na MTV a skladby v hollywoodských velkofilmech. Před dvěmi lety se usadil v Praze, okouzlen krásou zejména něžnější části obyvatel, a začal se naplno věnovat své další tvorbě. Poskládal svou novou doprovodnou skupinu, v její sestavě naleznete švédského baskytaristu Ulfa Gjordingena a české muzikanty bubeníka Tomáše Nováka, bývalého člena Support Lesbiens, Jakuba Xaviera Baro a Jirku Vidasova. V létě 2009 vystoupil Tyson se svou skupinou na velkých evropských festivalech a v lednu 2010 vydává nové album, které podpoří intenzivním koncertním turné po Evropě.

Alternativně pop rocková formace The Wavemen v čele s americkým zpěvákem a poetou Lucienem Zellem vznikla v roce 2007. S Američanem zde spojili své síly producent a skladatel Honza Horáček, kytarista Honza Ponocný, Standa Matoušek a švédským baskytarista Ulf Gjordingen. Na svém kontě mají prozatím promo cd Waiting at The Edge z jara 2009. Oficiální debutové album Fall Into Flight čeká na své vydání na začátku letošního roku. The Wavemen poeticky kombinují alternativní rock s hlubokými texty. Třeba okouzlí i vás rockovými baladami, folkovým písničkářstvím nebo hymnickými melodiemi.

Lucien Zell byl obdařen pouze jednou plně funkční rukou. To jej ale v plánech nijak neomezuje, spíše naopak. Ve svých třiadvaceti opustil USA a odjel do Evropy, kde se po nějaké době usadil v Praze. Vydal zde v roce 2006 sbírku básní Bright Secrets, která se setkala s vřelým ohlasem veřejnosti a Zell se stal respektovaným básníkem.

Album Geoff Tyson/The Wavemen seženete především na koncertech nebo v novinových stáncích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Geoff Tyson/The Wavemen: Česko úrodnou půdou pro Američany