Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Gelové nehty už nejsou IN

Redakce

Redakce

20. 6. 2010

Nehty. Věčné téma nás žen. „Musím s nimi něco udělat!“, určitě nejedna z vás zažila tento pocit, když se podívala na své nehty. Víte totiž, že krásné nehty podpoří vaši sebedůvěru. Ale nevíte, jestli dát přednost nehtům přírodním, nebo gelovým, a co třeba akrylovým? A jsou vůbec gelové nehty ještě stále v kurzu? Na všechny otázky jsem se jela zeptat odbornice.

V prvním patře brněnského Domu pánů z Lipé mi nehtařka Martina výborně poradila. A k tomu všemu mi ještě udělala nehtíky dle mých představ.

Co je trendy?

Nejdříve mne zajímalo, co hýbe modernou a zda jsou ještě gelové nehty IN. Probraly jsme to ze všech úhlů – co se líbí ženám, co mužům, co je praktické do práce, co je sexy na večer. Z rozhovoru vyplynula jedna, pro mne nečekaná zajímavost – gelové ani akrylové nehtíky už nehýbou světem!

Teď jsou trendy pěstěné přírodní nehty, spíše kratší délky (nežli dlouhé drápky) a tvarem do kulata (nežli hranaté). Pokud si toto léto nehtíky ozdobíte lakem lentilkových barev, tak budete za hvězdu! Převládají barvy rudé, červené, fialkové a všechny odstíny růžové. A odvážné dámy si mohou na nehtech vytvořit zajímavý design či použít více barev naráz apod. Hravé léto dámy!

Zdroj: collegefashion.net

Výhoda a nevýhoda gelových nehtů

Však pokud si necháte udělat gelové či akrylové nehtíky, zřejmě nebudete litovat, neboť jsou hodně praktické. Nemusíte o ně takřka vůbec pečovat. Pokud nevyvinete větší sílu, nezlomí se vám. Vypadají vždy dobře a mají i mnoho dalších výhod.

Ale je tu jedna velká nevýhoda – pokud se rozhodnete pro tento typ nehtů, zničíte si své přírodní nehty. Aplikace a pozdější doplňování odrostlého gelu (i když se všude píše, že nehet pod gelem dýchá) vám může narušit nehtové lůžko. A po odstranění gelových nehtů bude dlouhou dobu trvat regenerace vašich přírodních nehtů, než se vám vrátí do původního zdravého stavu. Proto si dobře promyslete všechna pro a proti.

Zdroj: healthcareandbeautytips.com

Nehet odraz našeho zdraví

Nehet jako takový by se neměl opomíjet. Hodně napoví o našem zdraví a všeobecně napovídá, jak se nám a našemu tělu daří. Složení naší stravy se odráží na nehtech. Pokud nemáte nehty v pořádku, zamyslete se nad svým jídelníčkem. Snažte se do stravy zahrnout více ovoce a zeleniny, abyste si zajistili nutné vitamíny, minerály a enzymy. Doplňte více zinku, vitamín skupiny B, dodržujte pitný režim a uvidíte, že vaše snaha se zanedlouho odrazí na vašich nehtech!

Růst nehtu

Za jeden den vyroste nehet o 0,045 mm. Na rukou zcela odroste za 3 až 7 měsíců. Na nohou za 8 až 12 měsíců. Nehty nejrychleji rostou na rukou, ve dne, v létě a v dětství. Naopak nejpomaleji rostou na nohou, v noci, v zimě a ve stáří.

Zdroj: collegefashion.net

Z čeho se nehet skládá?

Nehet se skládá z několika částí: zárodečná tkáň (v ní se tvoří nehtová ploténka), lunuly (nehtový měsíček, kde je nehet připevněn), kutikuly (nehtová kůžička), hyponichia (kůžička pod volným okrajem nehtové ploténky), epochynia (kůžička, která přechází ze zadního nehtového valu).

Zajímavosti:

  • nejdelší nehet na světě měl Shridhar Chillal z Indie a jeho vlastní nehty dosahovaly délky přes 6 m!
  • gelové nehty jsou velice účinnou zbraní na okusování nehtů
  • zdravý nehet povyroste za 1 týden o 1 mm
  • gel používaný na modeláž nehtů má podobné složení jako stomatologické přípravky na výrobu umělých zubů

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Gelové nehty už nejsou IN