Menu
TOPZINE.cz
Studium

Gaudeamus: Za vzděláním do Brna

Redakce

Redakce

6. 11. 2010

V pátek 5. listopadu dvě hodiny po poledni se uzavřely dveře pavilonu F brněnského veletržního paláce. Konal se zde již sedmnáctý ročník evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2010. A co všechno bylo na veletrhu k vidění?

Máte možnost vycestovat do mnoha evropských zemí, Zdroj: gaudeamus.cz

Dveře pavilonu F se pro veřejnost otevřely přesně v 8 hodin, a to už v úterý 2. listopadu. Od té doby mohli návštěvníci získávat informace ohledně vzdělávání u stánků českých a zahraničních univerzit, vysokých, vyšších odborných a jazykových škol, agentur zajišťujících vzdělávání v zahraničí, institucí zabývajících se přípravou na přijímací zkoušky a poradenstvím. Celkově bylo na veletrhu zastoupeno 186 samostatných vystavovatelů, více než 250 fakult a přes 3 500 studijních oborů.

Na co se ptát?

Kam po maturitě? Co mě škola naučí? Jak se dostat na VŠ nebo VOŠ? Kde je studium nejvýhodnější? Kde lze studovat vybraný obor? Ve kterých státech může studovat český student? Toto byly nejčastější otázky studentů, kteří navštívili veletrh. Odpovědi na ně poskytovaly přednášky jednotlivých vystavovatelů. Další informace mohli návštěvníci získat během doprovodného programu Věda pro život. Jeho cílem bylo umožnit budoucím studentům nahlédnout do náplně studia a zajímavostí, které se mohou naučit ve škole. Letos také probíhala soutěž o nejlepší expozici. Studenti v ní hodnotili jednotlivé školy, jak se prezentují a jestli podávají informace srozumitelnou formou.

Co všechno student svou návštěvou veletrhu získal?

Stoprocentně vyčerpávající přehled aktuálních studijních příležitostí, informace o přijímacím řízení a o podmínkách studia. Dále návštěvník obdržel tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení jednotlivých škol, katalog na CD s rejstříkem studijních oborů a dalšími informacemi o studiu. Zdarma bylo studentovi poskytnuto poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách. A to vše za pouhých 80 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gaudeamus: Za vzděláním do Brna