Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje na DVD: Opravdu jen pro nejmenší

Redakce

Redakce

5. 1. 2011

FOTO: GarzookaGarfield je kultovní postava komiksového světa, která se dočkala i filmové podoby. A to jak animované, tak i hrané. Jedním z jeho posledních filmů je i novinka na DVD Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje.

FOTO: Garzooka

Super kocour Garzooka, Zdroj: distributor filmu

Film

Ano, jak název správně napovídá, film je možné si spustit buď klasicky 2D nebo i ve formátu 3D. Součástí balení DVD jsou totiž dvoje 3D brýle. Při sledování snímku trojrozměrně ani tolik nebolí hlava, a ačkoli jsou některé scény pěkně nasnímané, jiné jsou bohužel naopak rozmazané. A teď k tomu, o čem film vůbec je…

Garfield a jeho věrní kamarádi se připletou pod nohy svým alteregům z jiné dimenze, ve které dobrácký superhrdina Garzooka bojuje proti zlé Vetvix, jež se snaží ovládnout celý komiksový svět pomocí speciální superzbraně. Ta jí dává kontrolu nad každým, koho zbraní zasáhne. Proto se Garzooka vydává pro pomoc do kresleného světa, a je na Garfieldovi a jeho kamarádech, aby s tak špatnou situací něco udělali.

FOTO: Garfield

Tento film režíroval Mark A. Z. Dippé a není to jeho první garfieldovská pohádka – určitě ale ta nejhorší. Nebo aspoň pokud to berete z pohledu člověka staršího než tři roky. Protože tento snímek by měl být určen hlavně pro děti malé a ještě menší. Zároveň je ale pro ně zcela nevhodné promítání filmu ve 3D – chtěl bych vidět malé dítě, které si v klidu nechá nasazené brýle pro trojrozměrný efekt hodinu a čtvrt, aby si mohlo vychutnat Garfieldovo dobrodružství. Pokud se tedy rovnou nelekne animace, která je opravdu ošklivá.

Přestože tento snímek opravdu nestojí za zhlédnutí, plno lidí zláká právě formát 3D ke koupi DVD. Ovšem moc z nich už netuší, že historie 3D filmů se traduje až do roku 1890. Popularitu tomuto formátu přineslo ale až v roce 1915 newyorské Astor Theater, kde se začaly masivně promítat trojrozměrné snímky. Garfield 3D si ale nevzal z ničeho ponaučení a pohřbívá tím sám sebe do zapomnění v dějinách filmu.

DVD

DVD neobsahuje žádné bonusy a jeho koupi doporučuji snad jen tomu dětskému publiku, které ovšem nebude mít vůbec nic z 3D formátu.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (Garfield’s Pet Force)

Animovaný/Komedie/Rodinný

Jižní Korea/USA, 2009, 72 min

Režie: Mark A.Z. Dippé

Hrají: Frank Welker

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, slovensky

Titulky: žádné

Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 1*

Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje na DVD: Opravdu jen pro nejmenší