Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Garážová vrata, která si namontujete svépomocí

Nabídka garážových vrat je dnes skutečně pestrá. Zahrnuje produkty, které se vzájemně liší nejen materiálem, ale například i způsobem ovládání či izolačními vlastnostmi. Mezi nejpoužívanější typy garážových vrat se jednoznačně řadí vrata sekční. Proč? Protože právě u nich se podařilo spojit ty nejlepší vlastnosti garážových vrat. Pojďme si je nyní představit blíže.

Co jsou sekční garážová vrata a proč se vyplatí?

Sekční garážová vrata jsou vrata, která se při otevírání zasouvají pod strop po jednotlivých sekcích. A hned dostáváme k jejich první výhodě, kterou je úspora prostoru. Díky tomu, že nezabírají žádné místo v garáži ani před ní, se hodí i tam, kam se jen tak tak vejde automobil. Za zmínku rozhodně stojí také jejich skvělé tepelněizolační vlastnosti, které ocení zejména majitelé vytápěných garáží.

Ovšem úplně nejdůležitější je velmi kvalitní zabezpečení, které tento typ vrat zajišťuje. Sekční garážová vrata jsou různými způsoby zabezpečena proti nechtěnému otevření, což platí pro variantu na dálkové i manuální ovládání.

Garážová vrata

Hlavní výhody sekčních garážových vrat:

  • úspora místa
  • výborné tepelně izolační vlastnosti
  • kvalitní zabezpečení
  • možnost dálkového i manuálního ovládání
  • možnost přikoupení různých doplňků
  • přizpůsobivý vzhled

K sekčním garážovým vratům s manuálním ovládáním lze také dokoupit řadu doplňků pro zajištění co nejvyšší bezpečnosti, například zástrč, zarážku proti nežádoucímu zavření vytažených dveří a podobně. A jelikož jsou garážová vrata poměrně výrazným prvkem domu, nesmíme zapomenout zmínit ani možnost přizpůsobit jejich vzhled. Vybírat lze z různých barevných odstínů, designů i povrchových úprav panelů.

Sekční garážová vrata si snadno namontujete sami

Možnost vlastnoruční montáže sekčních garážových vrat ocení především vášniví kutilové. Manuální zručnost však v tomto případě není podmínkou – vyměřit a namontovat sekční garážová vrata svépomocí zvládne prakticky každý, kdo si k ruce vezme vodováhu a metr. Ti, kteří si příliš nevěří, si pochopitelně mohou přizvat pomocníka, veškerou práci však zastane i jedna osoba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Garážová vrata, která si namontujete svépomocí