Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gangsta rapper The Game navštíví Prahu

Redakce

Redakce

11. 11. 2010

FOTO: The GameJiž podruhé navštíví naši republiku známý americký rapper The Game. Před dvěma lety ho měli možnost slyšet čeští fanoušci na festivalu Hip Hop Allstars, a teď se poprvé představí i v Praze.

FOTO: The Game

Americký rapper The Game, Zdroj: archiv

The Game vystoupí v pražském klubu SaSaZu již 16. listopadu 2010. Tento umělec, celým jménem Jayceon Terrell Taylor, se pohybuje na hudební scéně již od roku 2002 a má za sebou několik úspěšných alb: Documentary (2005), Doctor’s Advocate (2006), LAX (2008) a čerstvou novinku R.E.D. Album.

Od drog na první místa hitparád

The Game se narodil v roce 1979 v Los Angeles ve čtvrti Compton, ke které se hrdě hlásí. V mládí byl členem nebezpečného a světově proslulého gangu Bloods. Na vysoké škole byl úspěšným basketbalistou, školu ovšem nedodělal kvůli problémům s drogami.

Jeho hudební kariéra odstartovala, když si ho všiml známý producent a rapper Dr. Dre a upsal ho pod svůj label Aftermath Entertainment. Další kroky Jayceona vedli k labelu Interscope a ke kapele G-Unit úspěšného rappera 50 Centa. Po vydání prvního alba Documentary ovšem mezi členy G-Unit a Gamem došlo k velkým sporům. Tato neshoda vedla k opuštění labelu Aftermath, a Gameovo druhé album Doctor’s Advocate tak vyšlo u společnosti Geffen Records.

U této společnosti o dva roky později vychází i album LAX. S novinkou R.E.D. Album se ale Game vrátil k Aftermath, zde je vidět, jak je svět hip-hopu nevyzpytatelný. Kromě již zmíněných řadových alb vydal Game nespočet mixtapeů a dokonce se oběvil i jako herec ve filmech Waist Deep, kde hraje drogového dealera a vůdce gangu, nebo Street Kings.

Game je jedna z hlavních postav West Coast scény a jeho koncert bude určitě lahůdkou pro jeho fanoušky, kterých je v naší republice nespočet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gangsta rapper The Game navštíví Prahu