Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Gandalfovo brko vs. Sauronovo péro – nový cukr a bič na publicisty

Redakce

Redakce

11. 5. 2011

Soutěže o nejlepší fantastické povídky v poslední době rostou jako houby po dešti. I tak ale v oblasti fantastiky existuje oblast, která dosud zůstává nedoceněnou, a to fantastická publicistika. Recenze, články a úvahy se však právě dočkaly vlastního ocenění, Gandalfova brka, o které se bude soutěžit právě v těchto dnech.

Velké oko sleduje všechny publicistické přehmaty, zdroj: distributor filmu

Nejlepší publicistický text bude oceněn Gandalfovým brkem, jež bude vítězi předáno na vyhlášení soutěže na Festivalu Fantazie v Chotěboři ve dnech 30. června – 10. července 2011. Na nejméně kvalitní text pak čeká Sauronovo péro, anticena soutěže.  „Na rozdíl od Gandalfáka, kterého budeme udělovat každý rok, však Sauronovo péro bude cenou příležitostnou. Bude udělena jenom za předpokladu, že se objeví článek tak strašlivý, že si zaslouží tento děsivý, s veřejnou pohanou spojený trest,“ upřesňují zástupci pořadatelů soutěže Leoš Kyša a Boris Hokr.

Nevypadá zrovna přívětivě, že?, zdroj: distributor filmu

Šéfredaktoři časopisů, webů a fanzinů mohou nominovat tři nejlepší publikované texty loňského roku, které se dostanou před odbornou porotu soutěže složenou ze spisovatelů a publicistů. Nejužší výběr posledních tří kandidátů posoudí Velká trojka ztělesněná spisovateli Františkou Vrbenskou (držitelka ocenění za celoživotní přínos fantasy z chotěbořského Parconu), Antonínem K. Kudláčem a Jiřím W. Procházkou, který je jedním z duchovních otců slavné série Agent JFK.

Čtěte také: Jiří Walker Procházka rád píše věci jinak. O vesmírných kravách, mamutech a cenzuře

Na nominování publicistických ohavností se mohou podílet i čtenáři a posílat texty, které je opravdu znechutily, na adresu Gandalfuv.Brk@seznam.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gandalfovo brko vs. Sauronovo péro – nový cukr a bič na publicisty