×
TOPZINE.cz

Gandalf a Galadriel vrací úder! Víme, jací další herci se objeví v chystaném filmu Hobit

Filmové studio, jež natáčí fantasy Hobit, zveřejnilo jména dalších herců, kteří by se měli ve snímku objevit. Nejvýznamnější jsou pak dva “veteráni” z trilogie Pán prstenů – Ian McKellen a Cate Blanchett.

Dva výborní herci - dvě důležité fantasy postavy, Zdroj: distributor filmu

O McKellenovi se to ví již déle, že opět ztvární mocného kouzelníka Gandalfa. Kdo jiný by ho také mohl nahradit, aniž by fanoušci remcali? Novinkou je spíše Cate Blanchett, která v Pánovi prstenů představovala elfku Galadriel. Zapálení čtenáři ovšem jistě nyní zbystřili – vždyť Galadriel v Hobitovi vůbec nebyla?!

OBR: Speciál k filmu Hobit

Návrat Cate je docela překvapením, a autoři její roli nijak blíže nevysvětlili. Její postava elfské vládkyně se sice objevuje v Silmarillionu, ovšem v knize Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky není. Z toho můžeme ledatak vyvodit, že režisér Peter Jackson a jeho spolu-scenáristé (mezi nimi i Guillermo del Toro, autor např. Faunova labyrintu) se nedrží úplně striktně Tolkienovy předlohy. O tom také vypovídá i rozdělení snímku na dvě části (jednu uvidíme v roce 2012, druhou o rok později).

Australská herečka Blanchett byla nominována už pětkrát na Oscara a jednu nominaci ve zlatou sošku proměnila (za film Letec). Peter Jackson je z ní až přehnaně nadšený: “Cate je jedna z mých oblíbených herců, s nimiž spolupracuji. Jsem nadšený z jejího návratu do role, kterou tak nadhérně ztvárnila v mých předchozích filmech.”

Kromě dvou zmíněných hvězd se už ví i o Kenu Stottovi (trpaslík Balin), Sylvesteru McCoyovi (čaroděj Radagast) a Mikaelu Persbrandtovi (Medděd). Jistě, tahle herecká jména asi nikomu moc neříkají. Nicméně důležité je, že hlavní role Bilba Pytlíka je už obsazená – zahraje si ho roztomilý a od pohledu poťouhlý Brit Martin Freeman.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..