Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Gandalf a Galadriel vrací úder! Víme, jací další herci se objeví v chystaném filmu Hobit

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

9. 12. 2010

Filmové studio, jež natáčí fantasy Hobit, zveřejnilo jména dalších herců, kteří by se měli ve snímku objevit. Nejvýznamnější jsou pak dva „veteráni“ z trilogie Pán prstenů – Ian McKellen a Cate Blanchett.

Dva výborní herci - dvě důležité fantasy postavy, Zdroj: distributor filmu

O McKellenovi se to ví již déle, že opět ztvární mocného kouzelníka Gandalfa. Kdo jiný by ho také mohl nahradit, aniž by fanoušci remcali? Novinkou je spíše Cate Blanchett, která v Pánovi prstenů představovala elfku Galadriel. Zapálení čtenáři ovšem jistě nyní zbystřili – vždyť Galadriel v Hobitovi vůbec nebyla?!

OBR: Speciál k filmu Hobit

Návrat Cate je docela překvapením, a autoři její roli nijak blíže nevysvětlili. Její postava elfské vládkyně se sice objevuje v Silmarillionu, ovšem v knize Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky není. Z toho můžeme ledatak vyvodit, že režisér Peter Jackson a jeho spolu-scenáristé (mezi nimi i Guillermo del Toro, autor např. Faunova labyrintu) se nedrží úplně striktně Tolkienovy předlohy. O tom také vypovídá i rozdělení snímku na dvě části (jednu uvidíme v roce 2012, druhou o rok později).

Australská herečka Blanchett byla nominována už pětkrát na Oscara a jednu nominaci ve zlatou sošku proměnila (za film Letec). Peter Jackson je z ní až přehnaně nadšený: „Cate je jedna z mých oblíbených herců, s nimiž spolupracuji. Jsem nadšený z jejího návratu do role, kterou tak nadhérně ztvárnila v mých předchozích filmech.“

Kromě dvou zmíněných hvězd se už ví i o Kenu Stottovi (trpaslík Balin), Sylvesteru McCoyovi (čaroděj Radagast) a Mikaelu Persbrandtovi (Medděd). Jistě, tahle herecká jména asi nikomu moc neříkají. Nicméně důležité je, že hlavní role Bilba Pytlíka je už obsazená – zahraje si ho roztomilý a od pohledu poťouhlý Brit Martin Freeman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gandalf a Galadriel vrací úder! Víme, jací další herci se objeví v chystaném filmu Hobit